Ambasador Andrzej Przyłębski w Berlinie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Ambasador Andrzej Przyłębski w Berlinie
Posted by

Ambasador Andrzej Przyłębski w Berlinie

Dyplomacja gospodarcza w Berlinie

Ambasador Andrzej Przyłębski wziął udział we wtorek, 8 listopada, w cyklicznym spotkaniu przedstawicieli świata gospodarki i polityki w ramach „Herbst-Networking-Lunch” organizowanym przez Targi w Hanowerze. Polska w 2017 r. będzie krajem partnerskim Targów.

Herbst-Networking-Lunch” jest ważną i prestiżową inicjatywą, w której uczestniczą przedstawiciele niemieckiego świata polityki, przedsiębiorcy oraz dyplomaci z całego świata, organizowaną w siedzibie przedstawicielstwa Dolnej Saksonii w Berlinie.

Zgromadzonych gości i attaché handlowych powitał przedstawiciel kraju związkowego Dolna Saksonia sekretarz stanu Michael Rüter oraz przedstawiciel zarządu Targów Hanowerskich Jochen Köckler.

Z uwagi na fakt, że Polska będzie w przyszłym roku krajem partnerskim Tragów, Ambasador wygłosił wystąpienie nt. współpracy gospodarczej między Polska a Niemcami.

Tekst wystąpienia: http://www.berlin.msz.gov.pl/resource/6e686653-2a67-406f-bd4c-d9a8db705015:JCR

Targi w Hanowerze są największą na świecie imprezą wystawienniczą dla przemysłu i technologii. Podczas imprezy prezentowane są przede wszystkim nowości przemysłów elektrotechnicznego i maszynowego. Jest to idealna okazja do zaprezentowania polskich technologicznie zaawansowanych produktów, jak i do pozyskania nowych cennych kontaktów. Jak podkreślił w wystąpieniu Ambasador Andrzej Przyłębski „nasze partnerstwo to także kolejny krok ku pogłębieniu współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Niemcami i wyraz zaangażowania polskiego rządu w rozwój nowych technologii’’.

Corocznie w hanowerskiej imprezie bierze udział ok. 60 wystawców z Polski. Swoje osiągnięcia prezentują polskie regiony i izby gospodarcze.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: berlin.msz.gov.pl

3 0 1096 14 listopada, 2016 News, Polityka, Wydarzenia 14 listopada, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.