Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Andrzej Przyłębski w Meklemburgii
Posted by

Andrzej Przyłębski w Meklemburgii

Ambasador z wizytą w Meklemburgii – Pomorzu Przednim

Prof. Andrzej Przyłębski złożył w czwartek, 23 marca, na zaproszenie premiera Erwina Selleringa wizytę w Schwerinie.

Podczas wizyty w Meklemburgii Ambasador spotkał się z premierem meklemburskiego rządu Erwinem Selleringiem, z wiceprzewodniczącą Landtagu Beate Schlupp (CDU), prezydentem Izby Przemysłowo-Handlowej Hansem Thonem i pierwszym wiceburmistrzem Schwerina Berndem Nottebaumem.

W rozmowach dominowały zagadnienia dotyczycące współpracy gospodarczej i społecznej między Meklemburgią a Polską. Premier Sellering potwierdził m.in. zainteresowanie landu dokończeniem elektryfikacji 30-kilometrowego odcinka połączenia kolejowego Berlin – Szczecin po stronie niemieckiej. Wyrażał także zainteresowanie pogłębieniem współpracy z Polską w dwóch kluczowych dziedzinach, które należą do priorytetów ekonomicznych landu, jak zdrowie i energetyka. Także pozostali rozmówcy pozytywnie oceniali stan kontaktów, zarówno społecznych i kulturalnych, jak i gospodarczych między Meklemburgią a Polską. Wiceburmistrz Schwerina Bernd Nottebaum wyraził zainteresowanie pogłębianiem współpracy z Polską na szczeblu lokalnym. Działające partnerstwo miast Schwerin – Piła należy do najbardziej aktywnych z siedmiu partnerstw miejskich stolicy landu.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: berlin.msz.gov.pl

1 0 1161 10 kwietnia, 2017 News, Polityka, Wydarzenia 10 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.