Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Andrzej Przyłębski w Meklemburgii
Posted by

Andrzej Przyłębski w Meklemburgii

Ambasador z wizytą w Meklemburgii – Pomorzu Przednim

Prof. Andrzej Przyłębski złożył w czwartek, 23 marca, na zaproszenie premiera Erwina Selleringa wizytę w Schwerinie.

Podczas wizyty w Meklemburgii Ambasador spotkał się z premierem meklemburskiego rządu Erwinem Selleringiem, z wiceprzewodniczącą Landtagu Beate Schlupp (CDU), prezydentem Izby Przemysłowo-Handlowej Hansem Thonem i pierwszym wiceburmistrzem Schwerina Berndem Nottebaumem.

W rozmowach dominowały zagadnienia dotyczycące współpracy gospodarczej i społecznej między Meklemburgią a Polską. Premier Sellering potwierdził m.in. zainteresowanie landu dokończeniem elektryfikacji 30-kilometrowego odcinka połączenia kolejowego Berlin – Szczecin po stronie niemieckiej. Wyrażał także zainteresowanie pogłębieniem współpracy z Polską w dwóch kluczowych dziedzinach, które należą do priorytetów ekonomicznych landu, jak zdrowie i energetyka. Także pozostali rozmówcy pozytywnie oceniali stan kontaktów, zarówno społecznych i kulturalnych, jak i gospodarczych między Meklemburgią a Polską. Wiceburmistrz Schwerina Bernd Nottebaum wyraził zainteresowanie pogłębianiem współpracy z Polską na szczeblu lokalnym. Działające partnerstwo miast Schwerin – Piła należy do najbardziej aktywnych z siedmiu partnerstw miejskich stolicy landu.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: berlin.msz.gov.pl

1 0 1093 10 kwietnia, 2017 News, Polityka, Wydarzenia 10 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.