Beethoven: polsko-niemiecki program

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Beethoven: polsko-niemiecki program
Posted by

Beethoven: polsko-niemiecki program

Rusza polsko-niemiecki program Beethoven

 

Naukowcy prowadzący badania w dziedzinie nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce, którzy współpracują z niemieckimi naukowcami mogą starać się o finansowanie wspólnych prac w ramach programu Beethoven. Zgłoszenia można składać do grudnia 2014 roku.

Konkurs ogłosiły: Narodowe Centrum Nauki (NCN) i Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG) na podstawie porozumienia o współpracy zawartego w lutym 2014 r.

O finansowanie badań mogą ubiegać się polsko-niemieckie zespoły, które prowadzą badania w dziedzinie nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce. Rada Narodowego Centrum Nauki na realizację projektów dofinansowanych w konkursie przeznaczyła 10 mln zł.

Po stronie polskiej z wnioskami o przyznanie środków finansowych mogą występować m.in.: jednostki naukowe; konsorcja naukowe; sieci naukowe i jednostki organizacyjne uczelni niebędące podstawowymi jednostkami organizacyjnymi; centra naukowe Polskiej Akademii Nauk; centra naukowe uczelni; biblioteki naukowe.

Do konkursu kwalifikowane są te projekty badawcze, których okres realizacji jest nie krótszy niż 12 miesięcy i nie przekracza 36 miesięcy. Wnioskowana wysokość finansowania na cały okres realizacji polskiej części projektu badawczego nie może być mniejsza niż 150 tys. zł.

Do 10 grudnia 2014 r. wspólny wniosek o finansowanie polsko-niemieckiego projektu badawczego w formie elektronicznej musi złożyć kierownik niemieckiego zespołu badawczego. Wnioskodawca polski składa do Narodowego Centrum Nauki wniosek o finansowanie polskiej części projektu badawczego w formie elektronicznej do 15 grudnia 2014 r. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi do końca października 2015 r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie: http://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/beethoven1

 

Źródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl

Fot: freeimages.com

2 0 1116 29 września, 2014 Edukacja, News 29 września, 2014

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.