Berlińska Konferencja Bezpieczeństwa

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Berlińska Konferencja Bezpieczeństwa
Posted by

Berlińska Konferencja Bezpieczeństwa

Sekretarz stanu ds. europejskich w MSZ Rafał Trzaskowski był gościem dorocznej Berlińskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

 

Wspólnie z ministrami ds. europejskich Niemiec Michaelem Rothem i Francji Harlemem Desir 3 grudnia br. wziął udział w głównym panelu konferencji – „Ukraina, Bliski Wschód i Afryka – burzliwe rejony w i wokół Europy”.

W dyskusji poświęconej kwestiom ukraińskim ministrowie wskazali, że niezależnie od rozbieżności pomiędzy państwami, decyzje podejmowane przez 28 państw na szczeblu unijnym są decyzjami wspólnymi i trwałymi, respektowanymi przez wszystkie kraje członkowskie. Ta zasada odnosi się także do sankcji nałożonych na Federację Rosyjską przez Unię Europejską. -Sankcje nigdy nie były rozważane jako cel sam w sobie, lecz jako narzędzie wywierania wpływu na politykę Federacji Rosyjskiej wobec swoich partnerów – ocenił w Berlinie wiceszef polskiej dyplomacji.

W trakcie spotkania uczestnicy zaznaczyli, że oczekują od strony rosyjskiej wypełnienia postanowień porozumienia mińskiego, zapewniając o woli podtrzymywania dialogu. Wiceminister Rafał Trzaskowski zaznaczył, że głównym zadaniem w toczącym się konflikcie jest doprowadzenie do jego deeskalacji oraz demilitaryzacji regionu. Podkreślił również znaczenie reform strukturalnych i administracyjnych, jakie stoją przed niedawno powołanym rządem Arsenija Jaceniuka. Państwa Trójkąta Weimarskiego i Unii Europejskiej deklarują wsparcie dla ich przeprowadzenia.

Na marginesie berlińskiej konferencji wiceminister Rafał Trzaskowski rozmawiał z ministrem Michaelem Rothem. Miało miejsce także spotkanie ministrów w formacie Trójkąta Weimarskiego. Dyskusja służyła podsumowaniu dotychczasowych działań prezydencji włoskiej na forum Rady ds. Ogólnych. Ministrowie z zainteresowaniem przyjęli program inwestycyjny Komisji Europejskiej, uznając go za dobry punkt wyjścia do dalszych prac nad pobudzeniem wzrostu gospodarczego UE.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony berlin.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

1 0 1122 10 grudnia, 2014 News, Polityka 10 grudnia, 2014

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.