Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Bezpłatne poradnictwo prawne dla Polaków w Niemczech
Posted by

Bezpłatne poradnictwo prawne dla Polaków w Niemczech

Bezpłatne poradnictwo prawne w języku polskim w Darmstadt i Emmerich am Rhein

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii informuje, iż we współpracy z polskojęzycznymi prawnikami w Niemczech organizuje cykl indywidualnych spotkań w ramach bezpłatnego poradnictwa prawnego.

W DARMSTADT spotkania z prawnikiem odbędą się w salce parafialnej przy kościele Liebfrauen (adres: Klappacher Str. 46, 64 285 Darmstadt)  w dniach:

27 października 2016 r. (czwartek) w  godz. od 18.30 do 20.30

10 listopada 2016 r. (czwartek) w godz. od 18.30 do 20.30

Na spotkanie należy zgłaszać się drogą mailową na adres: anwaltskanzlei.ostrowski@arcor.de z dopiskiem „Bezpłatne porady – Darmstadt” i krótkim opisem sprawy (decyduje kolejność zgłoszeń).

W EMMERICH spotkanie z prawnikiem odbędzie się w salce parafialnej przy kościele St. Aldegundis (adres: Am Aldegundiskirchplatz 1, 46446 Emmerich am Rhein) w dniu:

8 października 2016 r. (sobota) w  godz. od 10.30 do 12.30

Na spotkanie należy zgłaszać się drogą mailową na adres: info@kanzlei-mgh.de z dopiskiem „Bezpłatne porady – Emmerich” i krótkim opisem sprawy (decyduje kolejność zgłoszeń).

Poradnictwo  prawne obejmuje kwestie z zakresu m.in. niemieckich przepisów:

– prawa pracy (m.in. umowa o pracę, prawa i obowiązki pracownika, wypadek przy pracy, wypowiedzenie umowy o pracę, otrzymywanie zasiłków po stracie pracy);
– ubezpieczeń społecznych;
– ubezpieczeń zdrowotnych;
– zasiłków (m.in. Kindergeld, Elterngeld).

Porady będą udzielane bezpłatnie w języku polskim przez polskojęzycznych prawników działających w Niemczech.
Konsulat Generalny RP w Kolonii nie ponosi odpowiedzialności za treść udzielanych porad prawnych.

Prócz tego bezpłatne porady prawne mają miejsce w Gießen, Kassel, Wuppertal, Wiesbaden i Koblencji. Informacje o terminach znajdą Państwo tutaj:

Bezpłatne porady prawne dla Polonii w Gießen, Kassel i Wuppertal [http://www.kolonia.msz.gov.pl/pl/c/MOBILE/aktualnosci/bezplatne_poradnictwo_prawne_dla_polonii_w_gie_en__kassel_i_wuppertal]
Bezpłatne porady prawne dla Polonii w Wiesbaden i Koblencji [http://www.kolonia.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/bezplatne_porady_prawne_dla_poloniiw_wiesbaden_i_koblencji]

 

Źródło: Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii (kolonia.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

1 0 1210 10 października, 2016 News, Praca, Prawo 10 października, 2016

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.