Cezary Grabarczyk i Heiko Maasa w Berlinie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Cezary Grabarczyk i Heiko Maasa w Berlinie
Posted by

Cezary Grabarczyk i Heiko Maasa w Berlinie

Minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk złożył 16 marca wizytę w Berlinie na zaproszenie federalnego ministra sprawiedliwości i ochrony konsumentów Heiko Maasa.

 

Przedmiotem rozmów ministrów była przede wszystkim unijna polityka prawna dotycząca:

– przedstawionego przez Komisję Europejską w 2013 r. projektu rozporządzenia Rady ws.- ustanowienia Prokuratury Europejskiej;

– wynikającego z planu pracy Komisji Europejskiej na 2015 r. projektu przyjęcia Wspólnego Europejskiego Prawa Sprzedaży – CSEL.

Rozmówcy zgodzili się, pomimo niewielkich różnic zdań (np. w kwestii wysokości progu podziału kompetencji między Prokuraturą Europejską a krajowymi organami ścigania państw UE), że jest to bardzo potrzebna instytucja jako organ stojący na straży interesów prawnych Unii Europejskiej. W kwestii CSEL podkreślano skalę wyzwania, jaką stanowi cyfryzacja gospodarki, zwłaszcza w kontekście ponadgranicznych umów konsumenckich, zawieranych w systemie online.

Obaj ministrowie wymienili także doświadczenia dotyczące prowadzenia w obu krajach prac w zakresie wdrażania cyfrowych systemów dokumentowania procesów sądowych i postępowań przygotowawczych w sprawach cywilnych i karnych, w kontekście usprawniania i przyspieszania przebiegu postępowań.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony berlin.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

1 0 1067 18 marca, 2015 News, Polityka, Rozmaitości 18 marca, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.