Czy Unia Europejska może być prekursorem nowego globalnego reżimu klimatycznego - konferencja

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Czy Unia Europejska może być prekursorem nowego globalnego reżimu klimatycznego – konferencja
Posted by

Czy Unia Europejska może być prekursorem nowego globalnego reżimu klimatycznego – konferencja

W Trójkącie Weimarskim nt. polityki klimatycznej i perspektyw szczytu COP 21 w Paryżu

 

Ambasada RP w Berlinie wspólnie z Ambasadą Francji oraz Fundacją BMW im. H. Quandta zorganizowała 27.10. konferencję pt. „Czy Unia Europejska może być prekursorem nowego globalnego reżimu klimatycznego?”. Było to kolejne wspólne przedsięwzięcie realizowane w ramach cyklu „Europa – jedność w różnorodności” (Europa in Vielfalt vereint).

W dyskusji uczestniczyli Karsten Sach – Dyrektor ds. polityki europejskiej i współpracy międzynarodowej w Federalnym Ministerstwie ochrony środowiska, obszarów naturalnych oraz bezpieczeństwa reaktorów, Jacek Mizak – Dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju w Ministerstwie Środowiska RP oraz prof. dr Vincent Moron – klimatolog z Uniwersytetu Aix-Marseille. Dyskusję moderowała Julia Krittian, korespondentka Mitteldeutsche Rundfunk.

Ożywiona dyskusja pokazała, iż pomimo różnorodności stanowisk i interesów poszczególnych państw członkowskich UE, czego Polska, Niemcy i Francja są doskonałym przykładem, możliwe jest „mówienie przez UE jednym głosem”. Dyskutanci byli zgodni, co do tego, iż konferencja klimatyczna w Paryżu (tzw. COP 21) ma szansę na sukces. Kompromis w zakresie ograniczenia wpływu zmian klimatycznych do 2° C pozostaje realnym celem konferencji, a Unia Europejska ma szansę odegrać istotne znaczenie w walce przeciwko globalnemu ociepleniu.

Źródło: berlin.msz.gov.pl
Fot:freeimages.co

1 0 863 04 listopada, 2015 Ekologia, News, Polityka, Unia Europejska 4 listopada, 2015

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.