Depesza kondolencyjna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Depesza kondolencyjna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Posted by

Depesza kondolencyjna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Depesza kondolencyjna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Bronisława Komorowskiego do Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec, Pana Joachima Gaucka

Depesza kondolencyjna

Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Bronisława Komorowskiego

do Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec, Pana Joachima Gaucka

Szanowny Panie Prezydencie,

Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu wybitnego niemieckiego męża stanu, zasłużonego Europejczyka i przyjaciela Polski, Prezydenta Federalnego Pana Richarda von Weizsäckera.

Prezydent Richard von Weizsäcker zyskał sobie wielkie uznanie i autorytet zarówno w swojej ojczyźnie, jak i za granicą. Niosąc bagaż własnych trudnych doświadczeń z okresu II wojny światowej, Prezydent von Weizsäcker wniósł znaczący wkład w pojednanie Niemiec z sąsiadami, w tym z Polską, zjednoczenie swojego kraju oraz w integrację europejską. W pamięci Polaków zapisał się jako gorący orędownik i architekt pojednania polsko-niemieckiego, które postrzegał jako obowiązek. Pamiętamy, jak bardzo cenił polską „Solidarność”, a po przełomie 1989 roku odwiedzał regularnie wolną, demokratyczną Polskę, okazując radość i satysfakcję z jej rozwoju. Pozostajemy mu za to wdzięczni.

Panie Prezydencie, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, przekazuję wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny i bliskich Prezydenta Richarda von Weizsäckera.

Z wyrazami szacunku,
Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Berlinie
fot: freeimages.com

1 Możliwość komentowania Depesza kondolencyjna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej została wyłączona 938 10 lutego, 2015 Biznes, News 10 lutego, 2015

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.