Dni Polskie w niemieckich szkołach

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Dni Polskie w niemieckich szkołach
Posted by

Dni Polskie w niemieckich szkołach

Promocja Polski u sąsiadów

 

W Wilnie rozpoczęła się kampania promocyjna „Polska. Znajdź swoją historię”, zachęcająca Litwinów do poznania atrakcji turystycznych, kultury i historii ich sąsiadów. Działania w litewskiej stolicy wspiera tamtejszy Instytut Polski. Z kolei w ramach Polskich Dni w berlińskich szkołach, uczniowie mogą uczyć się polskiego i dyskutować o kinie znad Wisły.

W różnych miejscach Wilna można oglądać reklamy przedstawiające Polskę w nietypowej scenerii – nawiązującej do postaci z bajek i słynnych utworów literackich, takich jak Czerwony Kapturek, Romeo i Julia czy Alicja w Krainie Czarów. Plakaty promocyjne można zobaczyć na wileńskich ulicach i na środkach transportu publicznego. Kampanię, która potrwa do końca czerwca prowadzi Polska Organizacja Turystyczna przy wsparciu wileńskiego Instytutu Polskiego.

W czerwcu Polska promowała się również w Czechach podczas Dni Polskich w Pradze. Jeden z głównych placów w centrum Pragi w miniony weekend zamienił się w polskie miasteczko. Odwiedzający mogli w nim na przykład skosztować tradycyjnych polskich dań. Na ponad trzydziestu stoiskach przygotowanych na tę okazję mieszkańcy Pragi mogli znaleźć produkty ekologiczne, ale też dowiedzieć się więcej o polskich atrakcjach turystycznych, a także wziąć udział w koncertach polskich i polsko-czeskich zespołów muzycznych.

Z kolei w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży Ambasada RP w Berlinie i tamtejszy Instytut Polski zorganizowały Dni Polskie w niemieckich szkołach w stolicy Niemiec oraz Brandenburgii. Inauguracja tegorocznej edycji miała miejsce podczas festiwalu FilmPolska i specjalnych pokazów dla uczniów obrazów: „Miasto 44” oraz „Jack Strong” uzupełnionych wstępem historyków Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie.

Polsko-niemieckie projekty edukacyjne dla różnych grup wiekowych trwają od kwietnia do października. W ich trakcie niemieccy uczniowie uczą się języka polskiego, uczestniczą w konkursach wiedzy o Polsce, uczą się też polskich tańców i dyskutują o kinematografii.

 

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 0 1695 23 czerwca, 2015 Ciekawostki, News, Polityka 23 czerwca, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.