Działacze berlińskiego Towarzystwa Niemiecko-Polskiego odznaczeni

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Działacze berlińskiego Towarzystwa Niemiecko-Polskiego odznaczeni
Posted by

Działacze berlińskiego Towarzystwa Niemiecko-Polskiego odznaczeni

W siedzibie Ambasady RP w Berlinie odbyła się 4 grudnia uroczystość odznaczenia członków Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Berlinie.

 

Ambasador Jerzy Margański wręczył Halinie Müller oraz Gernotowi Ribce nadany przez Prezydenta RP Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP za ich zasługi w rozwijaniu polsko-niemieckiej współpracy w dziedzinie nauki i oświaty. Laudatio wygłosili Edmund Köhn oraz Christian Schröter, przewodniczący berlińskiego Towarzystwa Niemiecko-Polskiego.

Pani Halina Müller jest aktywnym członkiem Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Berlinie oraz Stowarzyszenia Dobrego Sąsiedztwa z Polską. Od 1993 r. we współpracy z partnerami z Niemiec i Polski podejmuje się organizacji: podróży studyjnych do Polski, konferencji, seminariów i wystaw, kursów językowych oraz realizacji polsko-niemieckich projektów. W minionych dziesięciu latach z kursów języka polskiego organizowanych przez p. Müller skorzystało ponad 400 osób.

Gernot Ribka jest obywatelem niemieckim o polskich korzeniach, emerytowanym nauczycielem języka polskiego. Od ponad 25 lat aktywnie angażuje się w promocję języka polskiego w berlińskich szkołach. W 2000 r. w ratuszu berlińskiej dzielnicy Wedding Pan Ribka zorganizował pierwsze niemiecko-polskie targi oświatowe po hasłem „Przyszłość z językiem polskim” („Zukunft mit Polnisch”).

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony berlin.msz.gov.pl
Fot: berlin.msz.gov.pl

1 0 1017 12 grudnia, 2014 News, Rozmaitości 12 grudnia, 2014

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.