Dzięki swojemu położeniu Polska może stać się logistycznym centrum Europy

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Dzięki swojemu położeniu Polska może stać się logistycznym centrum Europy
Posted by

Dzięki swojemu położeniu Polska może stać się logistycznym centrum Europy

Polska logistycznym centrum Europy

Popyt na usługi e-commerce powoduje, że powstaje zapotrzebowanie na nowoczesne magazyny i rozwiązania logistyczne, które pozwolą przyśpieszyć dostawy. Dzięki swojemu położeniu Polska może stać się znaczącym ośrodkiem obsługującym firmy z całej Europy, co pozytywnie wpłynęłoby na lokalny rynek pracy. Czy sprostamy wymaganiom?

„Coraz więcej firm międzynarodowych postanawia przenieść swoją działalność logistyczną do Polski. Nasz kraj jest dobrze usytuowany, by obsługiwać kraje ościenne. Nie brakuje również wyspecjalizowanej kadry pracowniczej” – mówi serwisowi infoWire.pl Jan Zombirt, dyrektor w Dziale Badań Rynku i Doradztwa z firmy JLL. Zagranicznych przedsiębiorców przyciągają także atrakcyjne ceny magazynów.

„Szacujemy, że w ciągu najbliższych sześciu lat napłyną do nas firmy z branży e-commerce, które wygenerują popyt na blisko 700 tys. m2 powierzchni magazynowej. Uważamy, że Polska jest na to gotowa. Obecnie plasujemy się na dziewiątym miejscu w Europie, jeśli chodzi o wielkość składów. Nowoczesne magazyny klasy A można łatwo zmodyfikować, aby spełniały wymagania branży: miały większą moc czy przestronniejsze antresole” – twierdzi ekspert.

Jednak jeżeli chcemy stać się logistyczną potęgą, konieczna jest budowa nowych magazynów. Deweloperzy widzą to zapotrzebowanie i starają się na nie odpowiadać.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

3 0 842 28 października, 2016 Biznes, News 28 października, 2016

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.