Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Dzień Otwarty Notariatu w Berlinie
Posted by

Dzień Otwarty Notariatu w Berlinie

Dzień otwarty polskiego notariatu

Uprzejmie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w akcji informacyjnej z zakresu prawa pod nazwą Dzień Otwarty Notariatu – polecamy indywidualne i nieodpłatne spotkania z notariuszami polskimi.

– Czy wiesz jak ważne jest uregulowanie Twoich spraw majątkowych i spadkowych po zmianie przepisów w 2015 roku?

– Czy zastanawiasz się na swoimi sprawami w zakresie dziedziczenia lub bezpieczeństwa majątku rodzinnego?

– Czy wiesz, że warto już wcześniej zastanowić się nad sprawami przekazywania majątku w rodzinie?

Czas akcji:
sobota 26 listopada 2016 roku godz. 10:00 – 16:00

Miejsce akcji:
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie
Lassenstr. 19-21, 14193 Berlin

Informacje o szczegółach akcji: www.porozmawiajznotariuszem.pl

Osoby zainteresowane spotkaniem prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (numer +48 61 851 01 33) lub e-mail: rataj@rejent.poznan.pl – w celu ustalenia godziny spotkania.

W imieniu organizatorów:   (-) dr Andrzej Rataj Notariusz w Poznaniu

Dodatkowe informacje:

Dzień otwarty wolontariatu 1:
http://www.berlin.msz.gov.pl/resource/1586e7eb-7f05-4320-ba03-d34ac2bfe216:JCR

Dzień otwarty wolontariatu 2:
http://www.berlin.msz.gov.pl/resource/1bdfbd35-95bf-4fd9-a1b7-80350590881c:JCR

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

1 Możliwość komentowania Dzień Otwarty Notariatu w Berlinie została wyłączona 766 21 listopada, 2016 Kalendarium, News, Niemcy, Prawo, Wydarzenia 21 listopada, 2016

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.