Dzień Polonii w Berlinie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Dzień Polonii w Berlinie
Posted by

Dzień Polonii w Berlinie

Dzień Polonii w Berlinie

 

W ratuszu dzielnicy Berlin-Reinickendorf odbył się w niedzielę 10 maja wielki festyn polonijny zorganizowany wspólnie przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Berlinie i Polską Radę Związek Krajowy w Berlinie. Patronat nad świętem Polonii objął burmistrz dzielnicy Reinickendorf Frank Balzer.

Kilka tysięcy osób – z berlińskiej Polonii oraz Polacy mieszkający w Berlinie i okolicach – wzięło udział w wielkim festynie z okazji Dnia Polonii. Występy artystyczne, konkursy dla dzieci Organizacje polonijne zorganizowały stoiska prezentujące dorobek działalności, polskie kulinaria oraz polskie i polonijne firmy i przedsiębiorstwa.

Na scenie wystąpiły m.in. ludowe zespoły polonijne: „Kurpiowski”, „Krakowiacy”. Atrakcją wieczoru był występ zespołu „Enej”.

Gośćmi festynu byli: przedstawiciel Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego Zdzisław Smoła, radna z Gorzowa Wielkopolskiego Grażyna Wojciechowska, burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz oraz przedstawicielka Lubuskiego Oddziału Wspólnoty Polskiej Wilhelmina Rothe.

Źródło: berlin.msz.gov.pl
Fot: berlin.msz.gov.pl

0 0 1022 20 maja, 2015 News, Wydarzenia 20 maja, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.