Dzień Polonii w Berlinie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Dzień Polonii w Berlinie
Posted by

Dzień Polonii w Berlinie

Dzień Polonii w Berlinie

 

W ratuszu dzielnicy Berlin-Reinickendorf odbył się w niedzielę 10 maja wielki festyn polonijny zorganizowany wspólnie przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Berlinie i Polską Radę Związek Krajowy w Berlinie. Patronat nad świętem Polonii objął burmistrz dzielnicy Reinickendorf Frank Balzer.

Kilka tysięcy osób – z berlińskiej Polonii oraz Polacy mieszkający w Berlinie i okolicach – wzięło udział w wielkim festynie z okazji Dnia Polonii. Występy artystyczne, konkursy dla dzieci Organizacje polonijne zorganizowały stoiska prezentujące dorobek działalności, polskie kulinaria oraz polskie i polonijne firmy i przedsiębiorstwa.

Na scenie wystąpiły m.in. ludowe zespoły polonijne: „Kurpiowski”, „Krakowiacy”. Atrakcją wieczoru był występ zespołu „Enej”.

Gośćmi festynu byli: przedstawiciel Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego Zdzisław Smoła, radna z Gorzowa Wielkopolskiego Grażyna Wojciechowska, burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz oraz przedstawicielka Lubuskiego Oddziału Wspólnoty Polskiej Wilhelmina Rothe.

Źródło: berlin.msz.gov.pl
Fot: berlin.msz.gov.pl

0 Możliwość komentowania Dzień Polonii w Berlinie została wyłączona 1047 20 maja, 2015 News, Wydarzenia 20 maja, 2015

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.