Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Fabryka Boryszew S.A. w Niemczech
Posted by

Fabryka Boryszew S.A. w Niemczech

Otwarcie fabryki Boryszew S.A. w Brandenburgii

Największa polska inwestycja bezpośrednia w Niemczech w 2017.

W środę, 19 kwietnia, miała miejsce uroczystość otwarcia fabryki części samochodowych przez Polską Grupę Przemysłową Boryszew w Prenzlau. Inwestycja wartości ponad 24 mln euro stworzyła 300 miejsc pracy w regionie Uckermark/Prenzlau w Brandenburgii. Fabryka należy do jednej z najnowocześniejszych w Europie. Powstające w niej komponenty trafią do samochodów produkowanych przez grupy VW, Audi, BMW, Daimler i Toyota.

Na uroczystości otwarcia fabryki obecni byli m. In. minister gospodarki Brandenburgii Albrecht Gerber, posłowie do Bundestagu i przedstawiciele firm kooperujących (japońska – Mitsui and Co. i bawarska Dr. Schneider), a także reprezentanci niemieckiego biznesu branży motoryzacyjnej z Niemiec i Czech.

W wystąpieniu otwierającym zakład produkcyjny minister gospodarki Brandenburgii z zadowoleniem odnotował fakt, że polska inwestycja zapewniła pracę dla ponad 300 osób. Boryszew będzie jednym z największych pracodawców w tym regionie.

Polska inwestycja w Niemczech jest dobrym przykładem współpracy na szczeblu mikroekonomicznym między obu krajami. Dla Brandenburgii relacje gospodarcze z Polską należą do kluczowych. W społeczeństwie regionu Uckermark fakt zainwestowania ponad 20 mln euro przez polska firmę jest odbierany jako wyznacznik nowego etapu w relacjach polsko-niemieckich,

Grupa Boryszew (GPW:BRS) jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie. Należy do największych polskich producentów części motoryzacyjnych. Oprócz branży motoryzacyjnej specjalizuje się w przetwórstwie metali nieżelaznych i chemii przemysłowej. Zatrudnia 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach w 11 krajach świata (m.in. w Chinach i Meksyku). W 2016 r. osiągnęła ponad 1,3 mld euro przychodu i 61 mln euro zysku z działalności operacyjnej.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)

3 0 1188 26 kwietnia, 2017 Biznes, News, Wydarzenia 26 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.