Farmina i Spreewaelder

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Farmina i Spreewaelder
Posted by

Farmina i Spreewaelder

FIRMA FARMINA Z KRAKOWA KUPIŁA NIEMIECKĄ WYTWÓRNIĘ LEKÓW

 

Krakowski producent leków Farmina sp. z o.o. z dniem 1-września 2014. przejęła niemiecką firmę farmaceutyczną Spreewaelder Arzneimittel GmbH, zlokalizowaną ok. 60 km na południe od Berlina.

 

 

Umowa została zawarta w sierpniu br. po kilkumiesięcznych negocjacjach z dotychczasowymi udziałowcami, zwieńczonych w postaci przyjaznego przyjęcia. Na stanowisku prezesa zarządu niemieckiej spółki pozostaje Stefan Hauptmann.

Jak wyjaśnił Wojciech Świderski, prezes zarządu Farminy: „Zakup firmy Spreewaelder wnosi potrójną korzyść do naszej dotychczasowej działalności. Po pierwsze, podwajamy nasz potencjał produkcyjny, jednocześnie wprowadzając nowe postacie leków, w tym tabletki i syropy. Po drugie, obejmujemy i będziemy rozwijać wytwarzanie kontraktowe, które jest główną specjalnością Spreewaelder Arzneimittel. Po trzecie, zyskujemy możliwość wprowadzania polskich preparatów na rynek niemiecki.”

Produkty lecznicze Farminy są obecne od paru lat na Ukrainie, firma produkuje też m.in. na rynek holenderski i brytyjski. Jest to zatem kolejny, istotny krok w międzynarodowym rozwoju krakowskiej Farminy, specjalizującej się w lekach dermatologicznych, antyseptycznych, kobiecych, przeciwbólowych i ziołowych.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie

fot: berlin.trade.gov.pl

1 Możliwość komentowania Farmina i Spreewaelder została wyłączona 1269 11 września, 2014 News, Wydarzenia 11 września, 2014

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.