Głównym czynnikiem wzrostu niemieckiej gospodarki był popyt wewnętrzny

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Głównym czynnikiem wzrostu niemieckiej gospodarki był popyt wewnętrzny
Posted by

Głównym czynnikiem wzrostu niemieckiej gospodarki był popyt wewnętrzny

Popyt wewnętrzny głównym czynnikiem wzrostu niemieckiej gospodarki

 

W 3 kwartale br. gospodarka niemiecka urosła realnie o 0,3% w porównaniu do 2. kwartału 2015 r. W 1. kwartale br. wzrost PKB wyniósł 0,3%, a w 2. kwartale 0,4%.

Głównym czynnikiem wzrostu gospodarki był popyt wewnętrzny: wydatki konsumpcyjne gospodarstw domowych wzrosły o 0,6%, a państwowe wydatki konsumpcyjne o 1,3%. Spadły nieco wydatki inwestycyjne zwłaszcza na maszyny, pojazdy i urządzenia (spadek o 0,8% Q/Q).

Eksport był czynnikiem, który w niewielkim zakresie wpłynął na rozwój PKB w omawianym okresie. Produkcja eksportowa wzrosła o 0,2%. Import zaś wzrósł o 1,1%.

Ogółem w gospodarce zatrudnionych było 43,2 mln osób, co oznacza 343 000 (0,8%) zatrudnionych więcej niż rok wcześniej.

Wydajność pracy liczona jako relacja PKB na zatrudnionego w 3. kwartale 2015 r. wzrosła o 1,0%.

Więcej informacji:

https://www.destatis.de/DE/PresseService/Presse/Pressemitteilungen/2015/11/PD15_430_811.html

Źródło: germany.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

2 0 717 26 listopada, 2015 Biznes, News 26 listopada, 2015

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.