Günter Grass zmarł

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Günter Grass zmarł
Posted by

Günter Grass zmarł

W wieku 87 lat zmarł wybitny niemiecki pisarz, laureat literackiej nagrody Nobla, przyjaciel Polski, honorowy obywatel Gdańska

 

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci jednego z najwybitniejszych niemieckich pisarzy XX wieku, tak silnie związanego z Polską i zaangażowanego na rzecz dialogu polsko-niemieckiego.

Günter Grass zyskał międzynarodową sławę m.in. dzięki trylogii gdańskiej, złożonej z dzieł: „Blaszany bębenek”, „Kot i mysz” oraz „Psie lata”, w których pisał o Gdańsku jako „małej ojczyźnie” Polaków i Niemców.

W 1992 roku założył fundację im. Daniela Chodowieckiego z siedzibą przy berlińskiej Akademii Sztuk. Od 1993 roku był honorowym obywatelem Gdańska, w którym był częstym gościem. Na cześć Güntera Grassa w jego rodzinnym Gdańsku odbywa się festiwal Grassomania.

Źródło: berlin.msz.gov.pl
Fot: berlin.msz.gov.pl

0 0 1029 16 kwietnia, 2015 News, Rozmaitości, Wydarzenia 16 kwietnia, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.