Günter Grass zmarł

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Günter Grass zmarł
Posted by

Günter Grass zmarł

W wieku 87 lat zmarł wybitny niemiecki pisarz, laureat literackiej nagrody Nobla, przyjaciel Polski, honorowy obywatel Gdańska

 

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci jednego z najwybitniejszych niemieckich pisarzy XX wieku, tak silnie związanego z Polską i zaangażowanego na rzecz dialogu polsko-niemieckiego.

Günter Grass zyskał międzynarodową sławę m.in. dzięki trylogii gdańskiej, złożonej z dzieł: „Blaszany bębenek”, „Kot i mysz” oraz „Psie lata”, w których pisał o Gdańsku jako „małej ojczyźnie” Polaków i Niemców.

W 1992 roku założył fundację im. Daniela Chodowieckiego z siedzibą przy berlińskiej Akademii Sztuk. Od 1993 roku był honorowym obywatelem Gdańska, w którym był częstym gościem. Na cześć Güntera Grassa w jego rodzinnym Gdańsku odbywa się festiwal Grassomania.

Źródło: berlin.msz.gov.pl
Fot: berlin.msz.gov.pl

0 0 1044 16 kwietnia, 2015 News, Rozmaitości, Wydarzenia 16 kwietnia, 2015

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.