Günther Oettinger komisarzem KE

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Günther Oettinger komisarzem KE
Posted by

Günther Oettinger komisarzem KE

Günther Oettinger nowym komisarzem KE
10.09.2014, Bruksela

Jean-Claude Juncker przedstawił w Brukseli skład nowej Komisji Europejskiej. W jego zespole 27 komisarzy znajdą się m.in. wicepremier Elżbieta Bieńkowska, która będzie komisarzem ds. rynku wewnętrznego i dotychczasowy komisarz ds. energii Günther Oettinger (CDU), który obejmie resort gospodarki cyfrowej.

Rząd Niemiec wykazał zadowolenie z nominacji, a rzecznik Steffen Seibert powiedział: „Günther Oettinger jest właściwym człowiekiem do objęcia tego ważnego resortu. Rozwój cyfryzacji ma kluczowe znaczenie dla Europy przy wyjściu z kryzysu oraz pobudzeniu wzrostu gospodarczego i zwiększeniu zatrudnienia. Dlatego z naszego punktu widzenia stało się bardzo dobrze”.

Oettinger będzie odpowiedzialny za rozbudowę szeroko pasmowych sieci internetowych oraz reformę prawa autorskiego w sieci. Jak podkreślił niemiecki polityk, priorytetem będzie dla niego również rozwój badań i wspieranie innowacji.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie

fot: berlin.trade.gov.pl

1 0 1029 23 września, 2014 News, Wydarzenia 23 września, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.