Günther Oettinger komisarzem KE

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Günther Oettinger komisarzem KE
Posted by

Günther Oettinger komisarzem KE

Günther Oettinger nowym komisarzem KE
10.09.2014, Bruksela

Jean-Claude Juncker przedstawił w Brukseli skład nowej Komisji Europejskiej. W jego zespole 27 komisarzy znajdą się m.in. wicepremier Elżbieta Bieńkowska, która będzie komisarzem ds. rynku wewnętrznego i dotychczasowy komisarz ds. energii Günther Oettinger (CDU), który obejmie resort gospodarki cyfrowej.

Rząd Niemiec wykazał zadowolenie z nominacji, a rzecznik Steffen Seibert powiedział: „Günther Oettinger jest właściwym człowiekiem do objęcia tego ważnego resortu. Rozwój cyfryzacji ma kluczowe znaczenie dla Europy przy wyjściu z kryzysu oraz pobudzeniu wzrostu gospodarczego i zwiększeniu zatrudnienia. Dlatego z naszego punktu widzenia stało się bardzo dobrze”.

Oettinger będzie odpowiedzialny za rozbudowę szeroko pasmowych sieci internetowych oraz reformę prawa autorskiego w sieci. Jak podkreślił niemiecki polityk, priorytetem będzie dla niego również rozwój badań i wspieranie innowacji.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie

fot: berlin.trade.gov.pl

1 0 1044 23 września, 2014 News, Wydarzenia 23 września, 2014

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.