Hans-Joachim Falenski uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Hans-Joachim Falenski uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP
Posted by

Hans-Joachim Falenski uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP

Hans-Joachim Falenski uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP

 

10 września w siedzibie Ambasady RP w Berlinie odbyła się uroczystość odznaczenia Hansa-Joachima Falenskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju polsko-niemieckiej współpracy. Laudatio na cześć Hansa-Joachima Falenskiego wygłosił były minister obrony RFN Volker Rühe.

Hans-Joachim Falenski jest wieloletnim współpracownikiem frakcji CDU/CSU oraz doradcą ugrupowania ds. polityki zagranicznej. Jest ścisłym współpracownikiem wiceprzewodniczącego frakcji, F-J. Junga (poprzednio, zmarłego już, A. Schockenhoffa). Główne obszary aktywności Falenskiego to: polityka wschodnia (relacje z Rosją i innymi krajami postsowieckimi), Bałkany Zachodnie oraz polityka bezpieczeństwa.

Pan Falenski jest zwolennikiem bliskiej współpracy Polski i Niemiec w ramach Trójkąta Weimarskiego ze względu na wspólne doświadczenia historyczne i pozycję obu krajów w UE.

Źródło: berlin.msz.gov.pl
Fot: brelin.msz.gov.pl

1 0 1371 16 września, 2015 News, Wydarzenia 16 września, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.