Indeks GfK w Niemczech

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Indeks GfK w Niemczech
Posted by

Indeks GfK w Niemczech

Nastroje konsumentów w Niemczech są najlepsze od czasu zjednoczenia.

 

Utrzymująca się na niskimi poziomie inflacja sprawia, że w portfelach obywateli zostaje więcej pieniędzy na wydatki. Dodatkowo stabilna sytuacja na rynku pracy i perspektywa wyższych dochodów zwiększa siłę nabywczą gospodarstw domowych. Indeks zaufania konsumentów prognozowany na maj br. przez Instytut Badania Opinii i Rynku Gfk po raz pierwszy wzrósł aż do 10,1 pkt, a barometr oczekiwań do 55,1 pkt i osiągnął najwyższy poziom w historii.

Kluczową rolę odgrywa spadek cen ropy, który skutecznie tłumi inflację. Jednocześnie znacznie bardziej dynamiczny wzrost zarobków zwiększa siłę nabywczą obywateli. Dane dotyczące optymistycznych nastrojów przedstawione przez GfK potwierdza również Bank Federalny. Chociaż zmniejszyła się nieznacznie gotowość do zakupów samochodów, mebli i innych droższych towarów, barometr skłonności do konsumpcji wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie 58,3 pkt.

Źródło: Die Welt, GfK, Reuters

Opracowanie: JS/WPHI Berlin

Źródło: berlin.trade.gov.pl
Fot: berlin.trade.gov.pl

0 0 882 12 maja, 2015 Biznes, News 12 maja, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.