ITB 2014 w Berlinie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
ITB 2014 w Berlinie
Posted by

ITB 2014 w Berlinie

Promocja Polski na targach turystycznych ITB 2014 w Berlinie

Katarzyna Sobierajska, Podsekretarz Stanu oraz Monika Rolnik, Dyrektor Generalna w Ministerstwie Sportu i Turystyki wzięły udział w rozpoczęciu tegorocznej edycji międzynarodowych targów turystycznych ITB w Berlinie. Targi ITB uważane są za największe targi turystyczne w Europie.

Impreza tradycyjnie rozpoczęła się uroczystością, na której zaprezentował się kraj partnerski. W tym roku jest to Meksyk. Partnerstwo jest okazją nie tylko do pokazania, zgromadzonej na sali kilku tysięcznej widowni, turystycznego potencjału kraju, ale także przedstawienia jego kultury, tradycji i kuchni narodowej. Podczas uroczystego otwarcia obecni byli także przedstawiciele władz państwowych, mediów i branży turystycznej. Jak co roku na otwarciu był także Klaus Wowereit Burmistrz Miasta Berlina.

W 2011 roku krajem partnerskim targów ITB była Polska. Wówczas uwagę gości przyciągnęła nowatorska prezentacja i animacje przygotowane przez Tomasza Bagińskiego.

Drugi dzień targów ITB w Berlinie rozpoczął się wizytą, na wszystkich stoiskach regionalnych prezentujących się na Polskim Stoisku Narodowym. Przedstawicielom Ministerstwa Sportu i Turystyki towarzyszyli posłowie Sejmu RP, przedstawiciele Polskiej Ambasady RP w Berlinie, Polskiej Organizacji Turystycznej i mediów. 16 polskich regionów prezentuje najważniejsze produkty turystyczne wykorzystując wcześniej wypracowaną wspólnie z POT linią kreacyjną tzw. bajkową. Kampania, której szata graficzna nawiązują do bajkowych motywów jest obecnie realizowana na wybranych rynkach europejskich i azjatyckich.

Podczas targów promowane są również miasta, w których na przełomie sierpnia i września br. odbędą się Mistrzostwa Świata Mężczyzn w Piłce Siatkowej. Są to Bydgoszcz, Gdańsk/Sopot, Łódź, Katowice, Wrocław, Kraków i Warszawa.

Targi rozpoczęły się 4 marca i trwały do 9 marca.

http://www.itb-berlin.de/en/

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki (msport.gov.pl)
Fot: własność redakcji

Polecamy artykuły:

MPI EMEC 2015
Kalendarz imprez turystycznych na 2014 rok
– Promocja Polski na świecie
– Polskie Stoisko Narodowe

0 Możliwość komentowania ITB 2014 w Berlinie została wyłączona 2325 11 marca, 2014 News, Turystyka, Wydarzenia 11 marca, 2014

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.