Jak edukować ekologicznie Polaków

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Jak edukować ekologicznie Polaków
Posted by

Jak edukować ekologicznie Polaków

Jak edukować ekologicznie i jakie tematy promować w konkursach na dofinansowanie działań edukacyjnych – o tym dyskutowano podczas Forum „Ekologia – Edukacja – Ekoinnowacje”.

 

Spotkanie odbyło się 11 marca br. w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Forum „Ekologia – Edukacja – Ekoinnowacje” było okazją do zaprezentowania i dyskusji na temat propozycji tematów najbliższych konkursów edukacyjnych organizowanych przez NFOŚiGW. Zagadnienia zostały wypracowane we współpracy z Ministerstwem Środowiska, a następnie szeroko konsultowane na internetowej platformie dyskusyjnej uruchomionej na stronie Narodowego Funduszu.

Uczestnicy, wśród których byli przedstawiciele wszystkich grup beneficjentów, w szczególności pozarządowych organizacji ekologicznych, mogli zadawać pytania, zgłaszać uwagi i wskazywać konkretne zapisy do proponowanych tematów. Ostatecznie zarekomendowano przyjęcie do planowanego konkursu w ramach programu „Edukacja ekologiczna” dwóch dodatkowych tematów – „Niskoemisyjny rozwój Polski” oraz „Przyroda, gospodarka, człowiek”. Wpisują się one w priorytet ministra środowiska na 2015 r., czyli poprawę jakości powietrza w Polsce.

W trakcie Forum zostały też przedstawione wnioski z corocznego badania świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski zrealizowanego dla Ministerstwa Środowiska. One także posłużyły do sformułowania oferty edukacji ekologicznej NFOŚiGW.

Źródło: materiały pochodzą ze strony ekonews.com.pl
Fot: ekonews.com.pl

1 0 1070 02 kwietnia, 2016 Ekologia, News 2 kwietnia, 2016

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.