Letni Festyn w Berlinie - relacja

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Letni Festyn w Berlinie – relacja
Posted by

Letni Festyn w Berlinie – relacja

Letni Festyn Polskiego i Niemieckiego Biznesu

 

W dniu 18 czerwca w Przedstawicielstwie Dolnej Saksonii w Berlinie odbył się II Letni Festyn Polskiego i Niemieckiego Biznesu zorganizowany przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie. Ponad 400 przedstawicieli biznesu, nauki i polityki powitali Radca-Minister Kierownik WPHI Berlin, dr Jacek Robak i Szef Przedstawicielstwa Dolnej Saksonii Miachel Rüter, który na wstępie przypominał o 20-letnim partnerstwie jego kraju związkowego z Polską.

Aktywność przedsiębiorców, inwestorów i handlowców a także izb gospodarczych i regionalnych, odgrywa znaczącą rolę w zacieśnianiu polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej – powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Arkadiusz Bąk podczas otwarcia Letniego Festynu Polskiego i Niemieckiego Biznesu.

Wicemnister Bąk przypomniał, że dwustronna wymiana handlowa między Polską a Niemcami osiągnęła w 2014 roku rekordowy poziom. Polska awansowała o 2 miejsca na liście głównych partnerów handlowych Niemiec i z obrotami rzędu 80 miliardów Euro zajmuje 8 miejsce w tym rankingu. – Polska to wiarygodny, pełnowartościowy partner biznesowy i atrakcyjna lokalizacja dla zagranicznych inwestorów – podkreślił wiceminister.

Podsekretarz stanu w MG zaznaczył, że równie dobrze jak na poziomie krajów, rozwija się współpraca Polski z regionem Dolnej Saksonii, którym był gospodarzem wydarzenia. – Dolna Saksonia i jej doświadczenia wskazują drogę do tego jak efektywne wykorzystanie nowoczesnych technologii może wpływać rozwój tradycyjnych gałęzi gospodarki, w tym przede wszystkim przemysłu – ocenił. Zaznaczył, że najlepszym tego dowodem jest regularne uczestnictwo Polski w organizowanych co roku w Hanowerze targach CEBIT. – Branża IT/ICT rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie, a współpraca w tym obszarze między Polską i Niemcami ma duże perspektywy – podkreślił wiceminister Bąk.

Do długiej historii stosunków między obydwoma krajami odwołał się również Sekretarz Stanu w Federalnym Ministerstwie Gospodarki i Energetyki, Uwe Beckmeyer, który jest członkiem niemiecko-polskiego towarzystwa w Bremie. Przypomniał on również o przypadającym w 2016 roku jubileuszu 40-letniego partnerstwa pomiędzy Bremą i Gdańskiem. Odniósł się także do niedawno podjętej przez Ministerstwo Gospodarki RP i dynamicznie rozwijającej się współpracy z Bremą w zakresie rozwoju i innowacji.

Źródło: berlin.trade.gov.pl
Fot: berlin.trade.gov.pl

1 Możliwość komentowania Letni Festyn w Berlinie – relacja została wyłączona 1072 30 czerwca, 2015 Biznes, News, Wydarzenia 30 czerwca, 2015

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.