Letni Festyn w Berlinie - relacja

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Letni Festyn w Berlinie – relacja
Posted by

Letni Festyn w Berlinie – relacja

Letni Festyn Polskiego i Niemieckiego Biznesu

 

W dniu 18 czerwca w Przedstawicielstwie Dolnej Saksonii w Berlinie odbył się II Letni Festyn Polskiego i Niemieckiego Biznesu zorganizowany przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie. Ponad 400 przedstawicieli biznesu, nauki i polityki powitali Radca-Minister Kierownik WPHI Berlin, dr Jacek Robak i Szef Przedstawicielstwa Dolnej Saksonii Miachel Rüter, który na wstępie przypominał o 20-letnim partnerstwie jego kraju związkowego z Polską.

Aktywność przedsiębiorców, inwestorów i handlowców a także izb gospodarczych i regionalnych, odgrywa znaczącą rolę w zacieśnianiu polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej – powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Arkadiusz Bąk podczas otwarcia Letniego Festynu Polskiego i Niemieckiego Biznesu.

Wicemnister Bąk przypomniał, że dwustronna wymiana handlowa między Polską a Niemcami osiągnęła w 2014 roku rekordowy poziom. Polska awansowała o 2 miejsca na liście głównych partnerów handlowych Niemiec i z obrotami rzędu 80 miliardów Euro zajmuje 8 miejsce w tym rankingu. – Polska to wiarygodny, pełnowartościowy partner biznesowy i atrakcyjna lokalizacja dla zagranicznych inwestorów – podkreślił wiceminister.

Podsekretarz stanu w MG zaznaczył, że równie dobrze jak na poziomie krajów, rozwija się współpraca Polski z regionem Dolnej Saksonii, którym był gospodarzem wydarzenia. – Dolna Saksonia i jej doświadczenia wskazują drogę do tego jak efektywne wykorzystanie nowoczesnych technologii może wpływać rozwój tradycyjnych gałęzi gospodarki, w tym przede wszystkim przemysłu – ocenił. Zaznaczył, że najlepszym tego dowodem jest regularne uczestnictwo Polski w organizowanych co roku w Hanowerze targach CEBIT. – Branża IT/ICT rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie, a współpraca w tym obszarze między Polską i Niemcami ma duże perspektywy – podkreślił wiceminister Bąk.

Do długiej historii stosunków między obydwoma krajami odwołał się również Sekretarz Stanu w Federalnym Ministerstwie Gospodarki i Energetyki, Uwe Beckmeyer, który jest członkiem niemiecko-polskiego towarzystwa w Bremie. Przypomniał on również o przypadającym w 2016 roku jubileuszu 40-letniego partnerstwa pomiędzy Bremą i Gdańskiem. Odniósł się także do niedawno podjętej przez Ministerstwo Gospodarki RP i dynamicznie rozwijającej się współpracy z Bremą w zakresie rozwoju i innowacji.

Źródło: berlin.trade.gov.pl
Fot: berlin.trade.gov.pl

1 0 1058 30 czerwca, 2015 Biznes, News, Wydarzenia 30 czerwca, 2015

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.