Meldunek w Niemczech

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Meldunek w Niemczech
Posted by

Meldunek w Niemczech

Meldunek w Niemczech – formalności

Meldunek w Niemczech jest obowiązkiem każdej osoby przybywającej na teren kraju na okres dłuższy niż 90 dni. Wszelkich formalności należy dokonać we właściwym dla miejsca pobytu urzędzie meldunkowym, w czasie nie przekraczającym siedmiu bądź czternastu dni, w zależności od przepisów obowiązujących w danym kraju związkowym. Ważne jest także, by odebrać potwierdzenie zameldowania. Urzędy meldunkowe zwykle znaleźć można w Urzędach Miasta. W przypadku meldunku w hotelu, schronisku itp. meldowanie dokonywane jest przez administrację działalności. Obywatele, którzy planują wydłużyć swój pobyt na okres dłuższy niż trzy miesiące powinni ubiegać się o należne dla obywateli Unii Europejskiej potwierdzenie prawa pobytu na okres przekraczający trzy miesiące.

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)

fot: freemages.com

5 0 1840 09 maja, 2016 Biznes, News, Przewodnik, Zakwaterowanie 9 maja, 2016

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.