Na krótki wyskok do Austrii - tylko samolotem!

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Na krótki wyskok do Austrii – tylko samolotem!
Posted by

Na krótki wyskok do Austrii – tylko samolotem!

Czy mieszka się w Niemczech, Polsce czy Wielkiej Brytanii, zawsze można udać się na dłuższy lub krótszy urlop do Austrii. Kraj ten przyciąga przede wszystkim swoją stolicą – Wiedniem – który uznawany jest z jedno z najpiękniejszych miast w dziejach ludzkości, a na początku XX wieku stanowił jedną z głównych stolic świata. Ale oczywiście to nie jedyna atrakcja, jaka czeka podróżnika. Nim jedna wymieni się pozostałe, warto pomyśleć, jak się tam dostać.

Austria samolotem? Żaden problem!

Z niemal każdego kraju kursują samoloty rejsowe do Austrii. Są to zarówno samoloty dużych przewoźników, jak i firm oferujących  tanie loty. W tym drugim przypadku komfort podróży jest nieco niższy, jednak wziąwszy pod uwagę, że czas podróży do stolicy kraju to zaledwie 1,5 – 2 h, nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe. Aby znaleźć najlepsze tanie loty do Austrii, warto skorzystać z wyszukiwarek połączeń, jak np. Fru. Gromadzą one w jednym miejscu oferty wszystkich przewoźników, więc nie trzeba sprawdzać samodzielnie ich wszystkich, tracąc cenny czas. Pokazywane są w sposób przejrzysty, a łatwa nawigacja po stronie pozwala także wprowadzać swoje kryteria wyszukiwania. Wszystkie tanie loty to bezpośrednie połączenia, bez przesiadek po drodze. Dzięki temu można zjeść śniadanie w domu, a obiad spożywać już w Wiedniu.

Noclegi? Też nie kłopot!

Jeśli korzysta się ze wspomnianego serwisu Fru, wówczas można skorzystać z wygodnej oferty i nabyć bilety lotnicze na tanie loty wraz z wykupionym miejscem w hotelu na czas pobytu. Dzięki temu ma się zapewniony dach nad głową, co pozwala skupić się na planowaniu pobytu. Oczywiści nie jest to obowiązkowe – jeśli ktoś chce, może kupić tylko bilety, a miejsce do spania znaleźć sobie samodzielnie.

Co obejrzeć w Austrii?

Austria przyciąga do siebie zarówno miłośników kultury i sztuki, jak i fanów jazdy na nartach. Oczywiście w tym drugim przypadku najlepiej jechać tam w środku sezonu zimowego. Natomiast zabytki Wiednia i innych miast dostępne są przez cały rok. Wiedeń i jego atrakcje zasługują na osobne, obszerne wypracowanie, jednak na stolicy Austria się nie kończy. Salzburg, Innsbruck czy parki narodowe to również miejsca, które warto zobaczyć. Ponieważ kraj ten wchodzi w struktury Unii Europejskiej, obywatele Polscy mogą jeździć tam bez paszportów – wystarczy tylko mieć przy sobie dowód. Własny plan pobytu można ułożyć, posługując się informacjami z portali turystycznych oraz stron poświęconych austriackim miastom, których pełno jest w sieci. Dzięki temu można zorganizować sobie niezapomniany pobyt – a dzięki skorzystaniu z oferty tanich linii lotniczych ma się nieco dodatkowej gotówki w zapasie.

Fot: tanie-loty.info

4 0 4775 12 kwietnia, 2016 News, Turystyka 12 kwietnia, 2016

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.