Najbardziej znaczącym rynkiem są Niemcy

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Najbardziej znaczącym rynkiem są Niemcy
Posted by

Najbardziej znaczącym rynkiem są Niemcy

Na których rynkach zachodnioeuropejskich opłaca się inwestować

Gospodarki krajów Europy Zachodniej mają się dobrze. Analitycy odnotowują zarówno wzrosty gospodarcze, jak i spadki liczby upadłości firm. To dobra wiadomość także dla polskich przedsiębiorców, którzy z coraz większym przytupem wkraczają na rynki zachodnioeuropejskie.

„Dla polskich firm największym i najbardziej znaczącym rynkiem są Niemcy. Zeszły rok był dla tamtejszej gospodarki dosyć solidny – wzrosła o 1,7%. Ten rok i następny to kolejny wzrost. Szacujemy, że wyniesie on ok. 2% PKB. Będzie napędzany głównie konsumpcją wewnętrzną” – mówi serwisowi infoWire.pl Arkadiusz Taraszkiewicz, dyrektor regionalny ds. oceny ryzyka z firmy Atradius.

Na korzystną sytuację gospodarczą u naszych zachodnich sąsiadów wpływa między innymi spadające bezrobocie, które rodzi presję na płace i zwiększa tym samym siłę nabywczą konsumentów. Stymulującą rolę odegra też zwiększenie wydatków państwa w związku z kryzysem migracyjnym.

Wzrostu gospodarczego powodowanego przede wszystkim popytem wewnętrznym należy spodziewać się również w Austrii. Szacuje się, że w obecnym i przyszłym roku będzie to wzrost na poziomie 1,7–1,8%. W dużym stopniu przyczyni się do tego przeprowadzona w tym roku reforma podatkowa, która zwiększy realne dochody Austriaków.

„Inny ciekawy rynek, może nie największy i trochę niedoceniany, to Szwecja. W ostatnich latach rozwija się ona świetnie. Spada tam bezrobocie, a wzrastają siła nabywcza oraz popyt konsumpcyjny” – zauważa ekspert.

Umiarkowanie zadowalająco wygląda sytuacja Francji. Wzrost gospodarczy wciąż nie jest tam na takim poziomie, jakiego się oczekuje. Poza tym francuska gospodarka jest jedną z dwóch w Europie Zachodniej, w przypadku której w 2015 r. stwierdzono zwiększenie liczby upadłości firm.

Pewną ostrożność powinni zachować przedsiębiorcy inwestujący na rynku włoskim. Chociaż tamtejsza gospodarka się rozwija, jest to zdecydowanie mniejszy wzrost niż np. w Niemczech. Co gorsza, Włochy są państwem z najgorszymi wskaźnikami dotyczącymi regulowania płatności. Handlujący z włoskimi klientami muszą się liczyć z problemami ze ściągalnością należności.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony InfoWire.pl
Fot: InfoWire.pl

2 0 738 24 sierpnia, 2016 Biznes, News 24 sierpnia, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.