Niemcy i waluta D-Mark

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Niemcy i waluta D-Mark
Posted by

Niemcy i waluta D-Mark

Niemcy wciąż przechowują starą walutę D-Mark

Po 14. latach od wprowadzenia waluty euro w Niemczech wciąż duża część obywateli zachowała starą walutę D-Mark. Wartość starej waluty ocenia Bank Federalny na 12,8 mld D-Mark.

Na koniec czerwca 2016 r. znajdowało się w obiegu 167,3 mln banknotów i 23,5 mld monet. Z monet najczęściej była to 10 D-Mark. Rocznie wymienianych jest około 100 mln D-Mark na euro. W Niemczech nie ma ustawowo zawitego terminu dla wymiany D-Mark na nową walutę.

Bank Federalny upatruje przywiązanie do D-Mark ze względów nostalgicznych. Część starej waluty jest w posiadaniu kolekcjonerów, część zaś została zagubiona.

Więcej informacji:
http://www.spiegel.de/wirtschaft/service/d-mark-deutsche-horten-milliarden-in-alter-waehrung-a-1103435.html

Opracowała: MH, WPHI Kolonia

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (germany.trade.gov.pl)
Fot: własność redakcji

2 0 986 25 lipca, 2016 Biznes, Ciekawostki, News 25 lipca, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.