Niemcy są gotowe na przyjęcie dużej liczby imigrantów

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Niemcy są gotowe na przyjęcie dużej liczby imigrantów
Posted by

Niemcy są gotowe na przyjęcie dużej liczby imigrantów

Niemcy liczą na napływ imigrantów

 

Berlin – Podczas wrześniowej dyskusji w Bundestagu poświęconej kryzysowi uchodźców minister gospodarki Sigmar Gabriel zapowiedział, że Niemcy są gotowe na przyjęcie dużej liczby imigrantów.

Podczas dyskusji w Bundestagu poświęconej kryzysowi uchodźców minister gospodarki Sigmar Gabriel zapowiedział, że Niemcy są gotowe na przyjęcie dużej liczby imigrantów. Dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu i przystosowaniu do zawodu zostaną oni wprowadzeni na rynek pracy, co pozwoli rozwiązać problem niedoboru pracowników. Jednocześnie zwrócił się do firm o podejmowanie własnych inicjatywy mających na celu edukację uchodźców i osób ubiegających się o azyl.

Według wstępnych danych silny napływ uchodźców pozwoli utrzymać tempo rozwoju gospodarczego Niemiec na poziomie 1,7% do 2020 r. Badania przeprowadzone przez UniCredit opierają się na rządowych prognozach szacujących zwiększenie liczby imigrantów z Bliskiego Wschodu w 2015 r. o ok. 800 tys osób, a w kolejnych latach o ponad 500 tys. Ekonomiści założyli również, że co drugi obcokrajowiec znajdzie zatrudnienie w niedługim czasie. Jednak minister pracy Andrea Nahles ostrzega przed zbyt optymistycznymi prognozami, ponieważ najwyżej co dziesiąty obcokrajowiec jest przeszkolony pod kątem podjęcia pracy. Wprowadzenie imigrantów na rynek może być długotrwałym procesem, który na razie będzie znajdował odzwierciedlenie w statystykach bezrobocia.

Specjaliści z Instytutu Badań Ekonomicznych w Essen (RWI) oceniają napływ nowej siły roboczej jako szansę dla niemieckiej gospodarki. W związku ze zmianami demograficznymi w najbliższych latach wprowadzenie imigrantów na rynek będzie łatwiejsze i odciąży system społeczny. Podobnie przedstawiciele Instytutu Badań Ekonomicznych w Halle (IWH) oczekują pozytywnych efektów obecnej fali uchodźców i szacują zwiększenie w tym roku liczby osób gotowych do pracy o 128 tys.

Minister Gabriel określił obecną strategię rządu kanclerz Merkel jako największe wyzwanie od czasu zjednoczenia. Zwrócił się również z wnioskiem o uproszczenie procedur w przyjmowaniu imigrantów i zapowiedział przeznaczenie dodatkowych 3 mld EUR dla miast i landów na świadczenie socjalne dla uchodźców. Koszty wprowadzenia na rynek nowej siły roboczej z Bliskiego Wschodu szacowne są w bieżącym roku na ponad 1 mld EUR, a obywatele Niemiec nie powinni zostać z tego powodu obciążeni dodatkowym kosztami.

Źródło: germany.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

2 0 877 30 września, 2015 News, Polityka 30 września, 2015

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.