Niemcy wybrali elektryczne rowery

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Niemcy wybrali elektryczne rowery
Posted by

Niemcy wybrali elektryczne rowery

Niemcy wolą elektryczne rowery zamiast e-samochody

O ile na autostradach niemieckich dominują auta napędzane na benzynę i diesel a nie elektryczne o tyle już na ścieżkach rowerowych pojawia się coraz więcej rowerów wspomaganych napędem elektrycznym.

W 2015 r. sprzedano ponad 0,5 mln e-rowerów, co stanowi 12,5% udziału w rynku rowerów. W tym samym roku dopuszczono do ruchu 12 363 auta z napędem elektrycznym, co oznacza udział w rynku 0,4%.

Rząd federalny zakłada, że do 2020 r. w Niemczech będzie 1 mln pojazdów napędzanych elektrycznie.

Niemcy-wybrali-elektryczne-rowery-1

 

Więcej informacji:
https://de.statista.com/infografik/5075/elektroantrieb-boomt-auf-dem-radweg/

Opracowała: MH, WPHI Kolonia

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (germany.trade.gov.pl)
Fot: germany.trade.gov.pl
Tab: germany.trade.gov.pl

13 0 1350 04 lipca, 2016 News, Sport 4 lipca, 2016

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.