Niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen w Polsce

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen w Polsce
Posted by

Niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen w Polsce

Niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen na odprawie kadry kierowniczej MON

 

Niemiecka minister obrony była w dniu 11 marca honorowym gościem dorocznej odprawy kadry kierowniczej MON i SZ RP z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych.

Odprawa kierownictwa resortu obrony, najwyższych dowódców wojskowych i szefów komórek organizacyjnych MON jest corocznie organizowaną naradą, podczas której dokonuje się podsumowania realizacji zadań z ubiegłego roku oraz określenia priorytetowych kierunków działalności resortu i sił zbrojnych na rok bieżący.

Organizacja odprawy w centrum konferencyjnym Stadionu Narodowego jest próbą przed szczytem NATO w 2016 roku, planowanym w tym samym miejscu.

W pierwszej części odprawy udział wzięli: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Bronisław Komorowski, minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen, Ambasador RP w Berlinie Jerzy Margański oraz przedstawiciele Sejmu i Senatu oraz władz państwowych.

„Niemcy, jako naród europejski, sojusznik w NATO i sąsiad stoją u boku Polski i państw bałtyckich” – podkreśliła niemiecka minister obrony w swoim przemówieniu do uczestników narady. Zaznaczyła również, że „musimy dostosować NATO do nowych wyzwań. Chcemy stać się bardziej elastyczni i szybsi. Dlatego powołaliśmy do życia nową szpicę Sojuszu i uzgodniliśmy utworzenie nowych baz wsparcia logistycznego na wschodnich i południowo-wschodnich rubieżach– m.in. tu w Polsce”.

Minister obrony Tomasz Siemoniak w ubiegłym roku uczestniczył w odprawie kierownictwa Bundeswehry w Berlinie.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony berlin.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

1 Możliwość komentowania Niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen w Polsce została wyłączona 972 17 marca, 2015 News, Polityka, Rozmaitości 17 marca, 2015

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.