Niemiecki eksport maszyn i urządzeń

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Niemiecki eksport maszyn i urządzeń
Posted by

Niemiecki eksport maszyn i urządzeń

Niemiecki eksport maszyn i urządzeń słabnie

W kluczowej dla niemieckiej gospodarki branży widać osłabienie popytu. Powodem tego są mniejsze zamówienia z Chin oraz problemy z nadprodukcją w krajach wydobywających ropę.

Wartość eksportu w pierwszym półroczu br. spadła r/r o 1,1% do poziomu 76,7 mld EUR. Eksport do Chin spadł o 11,5%, a do USA o 0,9%. Niemiecki eksport maszyn i urządzeń do krajów członków OPEC skurczył się o 16,3%, przy czym np. do Arabii Saudyjskiej czy Brazylii spadek ten wynosił ponad 20%. Spadek eksportu do Rosji wniósł 5,2%.

Prawie połowa niemieckiego eksportu maszyn (47,3%) trafia do UE. W omawianym okresie eksport na ten rynek wzrósł o 1,7%, w tym do krajów strefy euro o 3%.

Najsilniej niemiecki eksport maszyn i urządzeń wzrósł do Turcji (+ 5,6%).

Więcej informacji:
http://www.vdma.org/viewer/-/article/render/14852675

Opracowała: MH; WPHI Kolonia

Monika Hebda

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (germany.trade.gov.pl)
Fot: własność redakcji

1 0 708 07 września, 2016 Biznes, Motoryzacja, News 7 września, 2016

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.