Niemiecki indeks Ifo

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Niemiecki indeks Ifo
Posted by

Niemiecki indeks Ifo

Niemiecki indeks Ifo w czerwcu br.: 108,7 pkt

Monachium, lipiec 2016 – Nastroje niemieckich przedsiębiorców na koniec drugiego kwartału 2016 r. znów się poprawiły.

Nastroje niemieckich przedsiębiorców na koniec drugiego kwartału 2016 r. znów się poprawiły. W czerwcu indeks Ifo zwiększył się o 0,9 pkt do 107,8 pkt – firmy dobrze oceniały obecną sytuację (114,5 pkt) i bardziej optymistycznie spoglądały na nadchodzące miesiące (103,1 pkt).

Kolejny miesiąc z rzędu najlepszy wynik osiągnięto w handlu hurtowym (15,1 pkt), który był najwyższy od czterech lat. Natomiast najbardziej znaczący wzrost indeksu odnotowano w przemyśle przetwórczym (10,8 pkt), gdzie oczekiwania przedsiębiorców były największe od początku roku. Rekordowo wzrosły również nastroje w branży budowlanej (4,7 pkt) do najwyższego poziomu od czasu zjednoczenia. Jedynie indeks nastrojów spadł w branży detalicznej (8,0 pkt), choć wciąż utrzymał się powyżej średniej długoterminowej.

Badania Instytutu Ifo zostały przeprowadzone przed referendum w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i wyniki nie obejmują ewentualnych obaw niemieckich przedsiębiorców.

 

Opracowanie: JS/WPHI Berlin
Źródło: Instytut Ifo, Portal Promocji Eksportu (denmark.trade.gov.pl)
Fot: własność redakcji

7 0 725 11 lipca, 2016 Biznes, News 11 lipca, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.