Niemieckie firmy osiągnęły bardzo dobre wyniki

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Niemieckie firmy osiągnęły bardzo dobre wyniki
Posted by

Niemieckie firmy osiągnęły bardzo dobre wyniki

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami ekonomistów niemiecka gospodarka przyspieszyła tempo rozwoju w drugim kwartale

 

Jak podaje Federalny Urząd Statystyczny, od kwietnia do czerwca PKB wzrósł o 0,4% w porównaniu z początkiem roku. Niemieckie firmy osiągnęły bardzo dobre wyniki przede wszystkim w eksporcie, pomimo m.in. zaostrzenia kryzysu w Grecji i przedłużenia sankcji wobec Rosji. Równie ważną rolę odegrała wysoka konsumpcja krajowa, choć nie brakowało wielu niepokojących sygnałów jak strajki pracowników kolei, poczty, linii lotniczych i wychowawców w żłobkach.

Specjaliści z gazety „Handelsblatt” wśród pięciu podstawowych czynników wzrostu wymieniają obok słabego euro, boomu gospodarczego w USA i wysokiej siły nabywczej w kraju, również niskie ceny ropy i rekordowe zatrudnienie. Wskazują oni również na to, że w kolejnych kwartałach br. może być trudno utrzymać równie wysokie tempo rozwoju gospodarczego. Główne obawy budzi sytuacja gospodarcza w Chinach, która może negatywnie wpłynąć na eksport, jak również nie wiadomo, jak będzie dalej rozwijała się koniunktura w Stanach Zjednoczonych. Dlatego jeszcze ważniejszą rolę odegra koniunktura na rynku krajowym, który wciąż będzie korzystał z niskich cen ropy. Przedsiębiorcy i państwo muszą również położyć duży nacisk na zwiększenie inwestycji.

Optymistyczne dane z niemieckich rynków niestety nie pokrywają się z wynikami państw strefy euro, gdzie PKB w drugim kwartale zwiększył się tylko o 0,3%. We francuskiej gospodarce panuje stagnacja, a we Włoszech rozwój gospodarczy wyniósł tylko 0,2%. Z kolei obiecujące dane przedstawiły Grecja i Francja, gdzie PKB wzrósł odpowiednio o 0,8% i o 1,0%, co najprawdopodobniej jest związane ze zwiększeniem obrotów w okresie letnim. Według Komisji Europejskiej wzrost gospodarczy w strefie euro może wynieść na koniec roku 1,5%, a w Niemczech 1,9%. Z kolei rząd niemiecki prognozuje PKB w 2015 r. w granicach 1,8 – 2,0%, a ekonomiści z „Handelsblatt” w graniach 1,5 – 1,7%.

Źródło: berlin.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

4 0 899 02 września, 2015 Biznes, News 2 września, 2015

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.