Perspektywy współpracy po obu stronach Odry

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Perspektywy współpracy po obu stronach Odry
Posted by

Perspektywy współpracy po obu stronach Odry

Ambasada RP w Berlinie wraz z portalem EurActive oraz Senatem Berlina była współgospodarzem seminarium poświęconego perspektywom współpracy z wykorzystaniem m.in. instrumentów polityki spójności UE.

Zorganizowane 17 grudnia w Berlinie przedsięwzięcie zgromadziło przedstawicieli wszystkich sfer życia politycznego, gospodarczego, naukowego i społecznego. W dyskusji głos zabrali Ambasador RP Jerzy Margański, Sekretarz Stanu ds. gospodarki, technologii i badań Henner Bunde, Przedstawiciel Międzynarodowego Centrum Designu Ake Rudolf oraz profesor Krzysztof Jasiecki z Polskiej Akademii Nauk.

Głównym punktem odniesienia dla perspektyw współpracy polsko-niemieckiej były możliwości oferowane przez instrumentarium polityki spójności UE w nowym okresie programowania 2014-2020, zwłaszcza w obszarze małych i średnich przedsiębiorstw i współpracy naukowo- badawczej. Ambasador Jerzy Margański przypomniał, iż Polska w nowym okresie programowania otrzyma 82,5 mld EUR, a duża część tych środków przeznaczona zostanie właśnie na działania sprzyjające innowacyjności i wspieranie przedsiębiorczości.

Seminarium było też okazją dla podkreślenia walorów polityki spójności UE, która obok eliminowania luk i różnic rozwojowych w

obrębie UE ma istotny wymiar prowzrostowy – generuje wzrost, miejsca pracy, eliminuje oraz pomaga w łagodzeniu skutków kryzysu. Polska jest doskonałym przykładem efektywnego wykorzystania tych walorów polityki spójności. Ambasador wskazał m.in., iż w upływającej perspektywie finansowej 2007-2013 realizacja projektów współfinansowanych z środków UE w Polsce przyczyniła się do utworzenia ponad 300 tys. nowych miejsc pracy oraz zaowocowała wsparciem dla ponad 25,4 tys. przedsiębiorstw.

Uczestnicy seminarium zgodnie przyznali, że istnieje duży potencjał dla rozwoju współpracy po obydwu stronach Odry, ze szczególnym naciskiem na współpracę gospodarczą i ośrodków naukowo – badawczych. Duże możliwości upatruje się w tym kontekście w możliwościach, jakie daje instrumentarium polityki spójności UE w rozpoczynającej się perspektywie finansowej do 2020 roku.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Berlinie
fot: berlin.msz.gov.pl

1 0 1053 09 stycznia, 2016 Biznes, News 9 stycznia, 2016

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.