Pióra Wolności rozdane w Ambasadzie RP w Berlinie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Pióra Wolności rozdane w Ambasadzie RP w Berlinie
Posted by

Pióra Wolności rozdane w Ambasadzie RP w Berlinie

Prezes PAP Arkadiusz Szymanek wręczył w czwartek, 15 stycznia, w Ambasadzie RP w Berlinie Nagrodę „Pióra Wolności” wybitnemu niemieckiemu dziennikarzowi i publicyście Reinholdowi Vetterowi.

 

Pióro Wolności” jest specjalną nagrodą ufundowaną przez Polską Agencję Prasową, którą uhonorowani zostali dziennikarze i reporterzy relacjonujący w zagranicznych mediach drogę do demokracji oraz proces transformacji w Polsce. Intencją PAP była odpowiedź na apel Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o godne uczczenie 25. rocznicy wolności.

Nagrodę „Pióra Wolności” otrzymali również Renate Marsch-Potocka, Krzysztof Bobiński oraz fotoreporter Czarek Sokołowski, którzy statuetki odebrali podczas głównej uroczystości w Warszawie w maju 2014 roku.

Reinhold Vetter pracował w Polsce jako korespondent publicznego niemieckiego radia ARD i jako jeden z pierwszych zagranicznych dziennikarzy w 1978 r. nawiązał kontakt z Niezależnymi Wolnymi Związkami Zawodowymi w Trójmieście, potem relacjonował powstanie Solidarności i jej działalność. Jest autorem książki „Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów”, wydał też książkę o Bronisławie Geremku.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele środowisk dziennikarskich, naukowych, politycznych, w tym laureatka Nagrody „Pióra Wolności” Renate Marsch-Potocka. Swoją obecnością zaszcycił nas również sekretarz stanu w federalnym MSZ Stephan Steinlein.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony berlin.msz.gov.pl
Fot: berlin.msz.gov.pl

1 0 993 20 stycznia, 2015 News, Wydarzenia 20 stycznia, 2015

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.