Polacy i dieta szpitalna

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Polacy i dieta szpitalna
Posted by

Polacy i dieta szpitalna

Dieta szpitalna ¾ pacjentów oparta jedynie na posiłkach szpitalnych

  • Dieta szpitalna ¾ pacjentów oparta jedynie na posiłkach szpitalnych
  • Połowa pacjentów nie korzysta z odzieży szpitalnej

Wyniki prezentowanego badania na temat postaw pacjentów powstały z wykorzystaniem telewizji szpitalnej, a próbę badawczą stanowili pacjenci różnych oddziałów polskich szpitali.

Badanie miało na celu poznanie opinii pacjentów na temat różnych aspektów związanych z leczeniem szpitalnym, w tym m. in. na temat szpitalnego odżywiania czy szpitalnej odzieży.

Niemal 3 na 4 pacjentów spożywa posiłki przygotowywane przez kuchnię szpitalną. Większość z nich ocenia jakość podawanego jedzenia jako smaczne lub nawet bardzo smaczne.

Blisko połowa pacjentów przebywających w szpitalu w ciągu dnia korzysta z własnej piżamy. Jedynie 2 proc. respondentów korzysta z ubrań szpitalnych. Przy krótszych pobytach w szpitalu pacjenci zdecydowanie preferują własną piżamę (52 proc.). Przy pobycie przekraczającym 20 dni więcej niż połowa pacjentów wybiera luźny ubiór codzienny. Wiek pacjentów istotnie różnicuje preferencje dotyczące ubioru szpitalnego. 60 proc. pacjentów powyżej 50. roku życia wybiera własną piżamę, z kolei 21 proc. woli luźny ubiór codzienny.

Informacje o badaniu

Badanie zrealizowano na próbie 300 pacjentów przebywających w 33 szpitalach na terenie całej Polski, na różnych oddziałach. Wywiad przeprowadzono za pomocą telewizji szpitalnej.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: infoWire.com

3 0 945 17 lutego, 2017 News, Zdrowie 17 lutego, 2017

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.