Polacy i ich szkolne zakupy

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Polacy i ich szkolne zakupy
Posted by

Polacy i ich szkolne zakupy

CBOS wyliczył, że przygotowanie jednego dziecka do szkoły pochłania ponad 1,2 tys. złotych.

 

Połowa tej kwoty to zakup podręczników szkolnych, blisko jedna trzecia ubranie i obuwie, a jedna czwarta – niezbędne przybory szkolne. Rok szkolny zaczyna się za tydzień. Gospodarstwa domowe mogą liczyć jedynie na częściowe dofinansowanie państwa, które zapewni m.in. darmowe podręczniki do klas pierwszych, drugich i czwartych szkół podstawowych oraz pierwszych gimnazjum.

W tym roku z budżetu państwa zostanie przeznaczonych na ten cel 306 mln zł, które trafią do 227 tys. uczniów. Warto jednak zastanowić się czy nie wspomóc edukacyjnego budżetu szybkim zastrzykiem gotówki. Wiele osób docenia fakt, iż biorąc pożyczkę w Internecie, wnioski mogą być składane w 100% online 24h przez 7 dni w tygodniu. Wygoda i szybkość oraz brak potrzeby dopełnienia dodatkowych formalności sprawiają, że coraz więcej osób korzysta z oferty instytucji pozabankowych. Wystarczy wybrać wysokość pożyczki oraz termin, w jakim jesteśmy w stanie ją spłacić i wypełnić wniosek, podając swoje dane osobowe.

– Klientów szybkich pożyczek przyciąga coraz bogatsza, pozabankowa oferta. Limity znacząco wzrosły. W Zaimo można otrzymać nawet 15 000 zł na 36 miesięcy. Pożyczki online stają się coraz silniejszą konkurencją dla bankowych kredytów – podkreśla Katarzyna Davies, dyrektor zarządzający Kreditech Polska, do którego należy marka Zaimo.pl.

Pojawienie na rynku takich produktów to sygnał dla banków, które wciąż nie mają elastycznej oferty dla osób o średnich i niskich notowaniach w BIK. Tymczasem firmy takie jak Kreditech czerpią coraz szerzej z modeli bankowych uzupełniając je o autorskie rozwiązania, chociażby z zakresu scoringu. Aby odpowiednio ocenić ryzyko i jednocześnie ograniczyć możliwość nadmiernego zadłużania się klientów, Zaimo korzysta z modelu scoringu opartego o Big Data, który na podstawie analizy 20 000 danych jest w stanie w kilka minut wydać decyzję i przelać środki na konto klienta.

W sektorze pozabankowym drzemie ogromny potencjał, który spowoduje, że banki będą zmuszone do reakcji na zmieniający się trend rosnącej popularności firm pożyczkowych. W 2014 roku zadłużenie konsumenckie wobec tego sektora wyniosło 4 mld zł, wobec 2,15 mld zł w 2012 r. Polacy pożyczają coraz częściej coraz wyższe kwoty, ARC Rynek i Opinia podaje, że ponad 33% badanych spłaca więcej niż 2 kredyty.

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Biznes
Fot: freeimages.com

5 0 1066 05 sierpnia, 2016 Edukacja, News 5 sierpnia, 2016

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.