Polacy na stażach w zagranicznych instytucjach naukowych

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Polacy na stażach w zagranicznych instytucjach naukowych
Posted by

Polacy na stażach w zagranicznych instytucjach naukowych

14 naukowców skorzysta ze staży w zagranicznych instytucjach

 

14 młodych badaczy skorzysta ze staży w zagranicznych instytucjach naukowych, podnosząc swoje kwalifikacje m.in. w zarządzaniu badaniami naukowymi. Ich wyjazdy finansuje Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, która rozstrzygnęła czwartą i ostatnią edycję programu Staże.

Do czwartej edycji programu zgłoszono 142 wnioski. W kolejnym etapie – rozmowach z komisją ekspertów – wzięło udział 20 młodych badaczy. Z grona tych osób wyłoniono 14 nowych uczestników programu.

Na pięciomiesięczny staż do berlińskiego Charité – jednej z największych klinik w Europie, będącej szkołą medyczną dla Wolnego Uniwersytetu Berlina i Uniwersytetu Humboldta wyjedzie dr Dorota Kobylińska. Cztery miesiące w belgijskim University of Liege spędzi mgr Anna Duszyk. Trzy miesiące w zagranicznych ośrodkach spędzą również: mgr Viktoria Babenko (Hiszpania) i mgr Natalia Banasik (USA). Na dwumiesięczny staż wyjadą: dr Mariusz Barczak (Irlandia), dr Dominik Czaplicki, dr Agnieszka Krawczyńska, dr inż. Aleksandra Mielewczyk-Gryń, dr inż. Adam Schmidt i dr inż. Katarzyna Jodko-Piórecka (Wielka Brytania), mgr Mariana Kozłowska (Niemcy). Z miesięcznego pobytu skorzystają zaś: dr Magdalena Kowalik (Szwajcaria), dr hab. inż. Wojciech Mazurczyk (Holandia), dr Rafał Urniaż (Wielka Brytania).

Podczas pobytu w zagranicznej instytucji naukowej lub firmie naukowcy będą mogli podnieść swoje kwalifikacje z zakresu: zarządzania badaniami naukowymi, zarządzania zespołami naukowymi, współpracy interdyscyplinarnej, komercjalizacji wyników badań oraz przedsiębiorczości.

W czterech edycjach programu SKILLS – Staże wyłoniono 55 laureatów. Młodzi naukowcy na miejsce realizacji stażu wybierali jednostki naukowe i firmy z całego świata, m.in. w: Wielkiej Brytanii (14 staży), USA (7 staży), Niemczech (7 staży), Holandii (5 staży), Finlandii (3 staże), Singapurze (2 staże) czy Kanadzie (1 staż). Średni czas trwania stażu wynosi około 4 miesięcy.

 

Źródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl
Fot: freeimages.com

0 0 1077 05 czerwca, 2015 Ciekawostki, Edukacja, News 5 czerwca, 2015

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.