Połączenie kolejowe między Wrocławiem a Berlinem

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Połączenie kolejowe między Wrocławiem a Berlinem
Posted by

Połączenie kolejowe między Wrocławiem a Berlinem

„Pociąg do Kultury” między Wrocławiem a Berlinem

Połączenie kolejowe Wrocław-Berlin będzie funkcjonowało do 25 września w weekendy oraz w święta 5 oraz 16 maja. Z okazji uruchomienia pierwszego od dwóch lat połączenia kolejowego stolicy Dolnego Śląska ze stolicą Niemiec, ambasador Jerzy Margański wygłosił przemówienie na uroczystości, która odbyła się 30 kwietnia na dworcu Berlin-Ostkreuz.

Skład, który będzie kursował w weekendy, ma ułatwić berlińczykom uczestnictwo w wydarzeniach artystycznych organizowanych we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. W uroczystości uczestniczyli także: minister do spraw infrastruktury i planowania w Brandenburgii Kathrin Schneider, berlińska Sekretarz Stanu i pełnomocnik rządu kraju związkowego ds. europejskich Hella Dunger-Löper, dyrektor VBB Susanne Henckel, pełnomocnik koncernu DB na region Berlina Alexander Kaczmarek oraz dr Volker Hassemer, przewodniczący zarządu Fundacji Zukunft Berlin.

Pociąg do Kultury odjeżdża z dworca Berlin Lichtenberg w soboty i niedziele o 8:31, a z Wrocławia o 19:21 w soboty i o 16:29 w niedziele. Podróż w jedną stronę kosztuje 19 euro lub 79 złotych.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

3 Możliwość komentowania Połączenie kolejowe między Wrocławiem a Berlinem została wyłączona 1098 06 maja, 2016 Kalendarium, Kultura i sztuka, News, Niemcy, Polska, Turystyka 6 maja, 2016

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.