Polscy wynalazcy na targach iENA w Norymberdze

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Polscy wynalazcy na targach iENA w Norymberdze
Posted by

Polscy wynalazcy na targach iENA w Norymberdze

Udany debiut polskich wynalazków na targach iENA w Norymberdze

 

Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji targów iENA w Norymberdze. Polscy wynalazcy i rozwiązania innowacyjne są coraz bardziej cenione na świecie.

Polscy wynalazcy i rozwiązania innowacyjne są coraz bardziej cenione na świecie, powiedziała na konferencji prasowej przed otwarciem międzynarodowych targów wynalazczości i innowacji IENA w Norymberdze Danuta Dominiak Wozniak Radca Minister Ambasady RP. W ub. roku 130 polskich wynalazców uzyskało medale na międzynarodowych wystawach. Polskie przedsiębiorstwa zainwestowały w R&D 7,5 mld PLN . Program rządowy przewiduje podwojenie nakładów na R&D do 2020 roku. Dziennikarzom zaprezentowano dwa polskie wynalazki, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem: unikalny fotelik dziecięcy chroniący główkę dziecka skonstruowany w warszawskim Instytucie Motoryzacji i elektryczny motor retro skonstruowany przez młodych wynalazców braci Bielawskich z Buku.

Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji targów. A polskie stoisko narodowe koordynuje WPHI Berlin.

Źródło: germany.trade.gov.pl
Fot: germany.trade.gov.pl

1 Możliwość komentowania Polscy wynalazcy na targach iENA w Norymberdze została wyłączona 1006 28 października, 2015 Nauka i Badania, News, Wydarzenia 28 października, 2015

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.