Polska i Niemiecka gościnność

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Polska i Niemiecka gościnność
Posted by

Polska i Niemiecka gościnność

W imię polskiej gościnności

 

Celebrowanie ważnych okazji wymaga nie tylko doborowego towarzystwa, ale również wyjątkowego trunku. Właśnie dlatego, marka Pan Tadeusz wprowadziła na rynek nowe butelki z personalizowanymi etykietami, które mogą być niecodziennym pomysłem na prezent lub zaskakującą niespodzianką dla gości.

Tradycja polskiej gościnności sięga czasów sarmackich, kiedy to przyjmowanie podróżnych w domu było nie tylko oznaką grzeczności i dobrych manier, ale także sprawą honoru. Odwiedzinom towarzyszył suto zastawiony stół i degustacja najbardziej wyszukanych trunków. Wielogodzinne biesiady stawały się okazją do omówienia aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych oraz celebrowania ważnych okazji. A tych, jak się okazuje, w naszym kraju zawsze było wiele.

Święta i okazje

Od lat, jednym z najważniejszych powodów, dla których chętnie spotykamy się w gronie rodziny i przyjaciół, są imieniny. Zwyczaj ich celebrowania znany jest już z czasów średniowiecza. Głównie w krajach katolickich i prawosławnych m.in. w niektórych landach Niemiec, Bułgarii, Grecji, Szwecji, Czechach, na Węgrzech czy na Łotwie obchodzono dzień patrona. Mimo iż geneza obchodzenia imienin wywodzi
się z tradycji chrześcijańskiej, w Polsce jest tradycją świecką. Co więcej, imieniny zapoczątkowały inne, pochodzące od imion święta. Najpopularniejszymi, które na stałe zagościły w naszych kalendarzach są: Andrzejki, Mikołajki i Sylwester.

Dedykowany toast

Świętowanie ważnych okazji wymaga wyjątkowego trunku, który pozwala wznieść toast nie tylko za gości, ale również za gospodarza. Aby uczynić biesiadowanie jeszcze bardziej wyjątkowym, marka Pan Tadeusz wprowadziła butelki z personalizowanymi etykietami, które doskonale sprawdzą się zarówno jako niespodzianka dla gości, jak i prezent na ważne okazje. Na stronie www.pantadeuszwodka.pl można zamówić etykietę z dowolnym imieniem bądź innym maksymalnie dziewięcioznakowym napisem, poprzedzonym zwrotem Pan lub Pani. W sklepach z kolei, dostępne są butelki o pojemności 0,5l z nowymi etykietami, wśród których znajdziemy aż 37 wariantów z popularnymi imionami męskimi oraz etykiety, które z przymrużeniem oka nawiązują do cech obdarowywanej osoby Pan Gospodarz, Pan Kierownik i Pan Ładny. Natomiast butelki o pojemności 0,7l dostępne są w 17. wariantach imiennych oraz 3. dodatkowych: Pan Gospodarz, Pan Kierownik i Pan Ładny.

Nowe butelki z personalizowanymi etykietami dostępne są w tradycyjnej sprzedaży oraz za pośrednictwem strony internetowej www.pantadeuszwodka.pl, na której można zamówić dowolny wariant imienny lub inny napis do 9. znaków.

O marce Pan Tadeusz

Pan Tadeusz to jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek spośród wódek premium. Wprowadzona na rynek równolegle z premierą filmu „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy, szybko zyskała rzesze zwolenników nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Pan Tadeusz to wódka, która w mistrzowski sposób łączy w sobie staropolskie receptury z nowoczesnymi metodami destylacji. Jest arcydziełem polskiej sztuki gorzelnictwa, o szlachetnym i łagodnym smaku, spełniającym wymogi definicji Polskiej Wódki. Smakuje jak żadna inna.

W sklepach dostępne są również dwa warianty smakowe – Pan Tadeusz Przepalany i Pan Tadeusz Aronia.

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Biznes
Fot: freeimages.com

1 0 1154 27 listopada, 2015 Biznes, News 27 listopada, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.