Polska, Niemcy i  Francja stoją przed wspólną szansą wpłynięcia na światową politykę klimatyczną

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Polska, Niemcy i  Francja stoją przed wspólną szansą wpłynięcia na światową politykę klimatyczną
Posted by

Polska, Niemcy i Francja stoją przed wspólną szansą wpłynięcia na światową politykę klimatyczną

Polityka klimatyczna – zaproszenie na dyskusję panelową

 

W jaki sposób Unia Europejska powinna dawać dobry przykład innym państwom w zakresie polityki klimatycznej? Jaki wkład może mieć Polska, Francja i Niemcy? Na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć goście dyskusji panelowej pt. „UE jako prekursor nowej polityki klimatycznej?”, która odbędzie się 27 października w ambasadzie Francji w Berlinie w ramach cyklu spotkań „Europa jedność w różnorodności”.

Polska, Niemcy i Francja stoją przed wspólną szansą wpłynięcia na światową politykę klimatyczną. Okazją do podjęcia aktywnych działań jest zbliżający się szczyt klimatyczny w Paryżu COP21. Państwa europejskie powinny dać przykład walki z globalnym ociepleniem. Dyskusja panelowa będzie okazją do wymiany myśli na temat oraz wkładu tych trzech państw w budowanie założeń światowej polityki klimatycznej.

W dyskusji udział wezmą:

Karsten Sach – dyrektor Departamentu ds. Europejskich i Współpracy Międzynarodowej federalnego Ministerstwa Środowiska,

Jacek Mizak – dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju polskiego Ministerstwa Środowiska oraz

prof. Vincent Moron – ekspert w dziedzinie klimatu Uniwersytetu Aix-Marseille.

Dyskusję będzie moderować Julia Krittian, korespondentka Mitteldeutscher Rundfunk.

Organizatorami dyskusji są: Ambasada RP, Instytut Francuski w Niemczech oraz Fundacja BMW Stiftung Herbert Quandt.

Rejestracji należy dokonać poprzez stronę Eventbrite.

Program w języku niemieckim

Czas i miejsce:

27 października, wejście od godz. 18.00

Ambasada Francji w Berlinie (Wilhelmstraße 69, 10117 Berlin)

Dyskusja będzie prowadzona w języku angielskim z tłumaczeniem na język niemiecki.

Źródło: berlin.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

4 Możliwość komentowania Polska, Niemcy i Francja stoją przed wspólną szansą wpłynięcia na światową politykę klimatyczną została wyłączona 882 21 października, 2015 Kalendarium, News, Niemcy, Polityka 21 października, 2015

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.