Niemiecki system opieki społecznej a polski pracownik

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Niemiecki system opieki społecznej a polski pracownik
Posted by

Niemiecki system opieki społecznej a polski pracownik

Niemiecki system opieki społecznej nie jest w stanie pokryć zapotrzebowania na opiekunki osób starszych, chorych i inwalidów bez pomocy ze strony nowych państw unii. Polskie opiekunki stanowią w Niemczech bardzo dużą grupę zawodową, chociaż trudno nawet w przybliżeniu określić jak dużą, ponieważ większość pracuje na czarno.

Dla rodzin niemieckich, które de facto są ich pracodawcami jest to sytuacja wręcz luksusowa. Bez umowy o pracę, ubezpieczenia, z bardzo ograniczoną znajomością języka nie mają żadnych praw i pozwalają sprowadzić się do roli niewolnic starych często złośliwych ludzi.  A niemieckie rodziny nie dość, że płacą im grosze to nawet nie zatroszczą się o ich ubezpieczenie. Powszechnie stosowaną praktyką jest ubezpieczenie turystyczne, które jednak nie zawsze jest najlepszą opcją i nie może trwać wiecznie. Dlatego bardzo ważne jest uświadomienie im jakie mają prawa i możliwości legalnej pracy i ubezpieczenia.

fot: sxc.hu

0 0 1922 07 kwietnia, 2011 News, Polityka, Zdrowie 7 kwietnia, 2011

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.