Polsko-Niemiecka Nagroda Młodzieży

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Polsko-Niemiecka Nagroda Młodzieży
Posted by

Polsko-Niemiecka Nagroda Młodzieży

POLSKO-NIEMIECKA NAGRODA MŁODZIEŻY 2014–2016

Organizacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży zaprasza do udziału w konkursie dotyczącym problematyki: edukacja – doskonalenie – praca zawodowa młodych ludzi. Najciekawsze projekty zostaną wyróżnione Polsko-Niemiecką Nagrodą Młodzieży 2014–2016.

Do udziału w konkursie zapraszamy szkoły, organizacje pozarządowe i placówki oświatowe, które w 2015 r. przeprowadzą wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec. Tematem przewodnim spotkania ma być kwestia kształcenia zawodowego młodych ludzi i ich sytuacja na rynku pracy. W spotkaniu polskiej i niemieckiej młodzieży może wziąć udział partner z innego kraju.

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są drogą elektroniczną na adres PNWM najpóźniej do dnia 30 września 2014 r.

Formularz zgłoszeniowy oraz informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej: www.pnwm.org/nagroda lub w zakładce:Aktualności i projekty/Nagroda młodzieży.

Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) jest organizacją międzynarodową, utworzoną w oparciu o Umowę między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o polsko-niemieckiej współpracy młodzieży, podpisaną 17 czerwca 1991 roku. Zadaniem PNWM jest wspieranie wzajemnego poznania i zrozumienia oraz ścisłej współpracy młodzieży Polski i Niemiec. Do tej pory w ramach działalności PNWM wsparła wymianę ponad 2,5 mln młodych ludzi z Polski i Niemiec.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej

Fot: freeimages.com

1 0 1184 28 sierpnia, 2014 Nauka i Badania, News 28 sierpnia, 2014

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.