Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Posted by

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oferuje możliwość dofinansowania spotkań młodzieży o charakterze sportowym.

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) jest pierwszą dwunarodową, polsko-niemiecką organizacją posiadającą osobowość prawną organizacji międzynarodowej. Utworzona została w roku 1991 przez rządy Polski i Niemiec, które w formie umowy międzynarodowej przekazały PNWM swoje kompetencje w zakresie wspierania polsko-niemieckiej wymiany młodzieży.

Warunkiem przyznawania dotacji jest rzeczywiste spotkanie, tzn. młodzież z obu krajów musi wspólnie brać udział w realizacji całości programu.

Oto przykłady takich programów:

spotkania młodzieży z Polski i Niemiec
spotkania polsko-niemieckie z młodzieżą z kraju trzeciego
praktyki i hospitacje
kursy kształceniowe dla animatorów polsko-niemieckiej wymiany młodzieży
podróże do miejsc pamięci
publikacje, media
PNWM nie finansuje podmiotów (np. stowarzyszeń, szkół, gmin, osób prywatnych, zakładów), lecz ich projekty. Dotowane mogą być projekty, na które polski i niemiecki partner złożą wspólnie wniosek. Są to projekty, które prowadzą do spotkań lub są ich wynikiem jak np. różnego rodzaju publikacje, wystawy lub szkolenia dla opiekunów/multiplikatorów prowadzących polsko-niemiecką wymianę młodzieży.

PNWM jako organizacja dwunarodowa posiada dwa równorzędne biura: jedno w Warszawie i drugie w Poczdamie, ale nie znaczy to, że każde z nich opowiada za jeden kraj. Każde z nich odpowiada zgodnie z merytorycznym podziałem obowiązków za obydwa kraje. Spotkania młodzieży o charakterze sportowym leżą w kompetencji biura w Warszawie.

Więcej informacji na stronie: pnwm.org

Źródło: materiały pochodzą ze strony : msport.gov.pl
fot: freeimages.com

1 0 1101 03 grudnia, 2014 Biznes, News 3 grudnia, 2014

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.