Polsko-niemiecka współpraca technologiczna - konferencja

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Polsko-niemiecka współpraca technologiczna – konferencja
Posted by

Polsko-niemiecka współpraca technologiczna – konferencja

Konferencja gospodarcza „Współpraca technologiczna jako motor rozwoju polsko-niemieckich relacji gospodarczych”

W dniu 18 czerwca w Berlinie w Ludwig Erhard Haus odbyła się konferencja gospodarcza „Współpraca technologiczna jako motor rozwoju polsko-niemieckich relacji gospodarczych” organizowana przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie we współpracy z IHK Berlin. Gośćmi specjalnymi konferencji byli Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Arkadiusz Bąk i Parlamentarny Sekretarz Stanu w Federalnym Ministerstwie Gospodarki i Energii Uwe Beckmeyer.

Innowacyjność i umiędzynarodowienie przedsiębiorstw to priorytety zarówno polskiej jak i niemieckiej polityki gospodarczej – powiedział podsekretarz stanu w MG Arkadiusz Bąk w swoim wystąpieniu inaugurującym.

– Naszym wspólnym celem jest utrzymanie konkurencyjności gospodarki i wsparcie procesu reindustrializacji Unii Europejskiej. Europa potrzebuje konkurencyjnego, silnego przemysłu, który powinien opierać się na innowacjach – ocenił wiceminister Bąk. Podkreślił, że osiągnięcie tych celów wymaga lepszej ochrony własności przemysłowej oraz elastycznego prawa pracy.

Podsekretarz stanu w MG zaznaczył, że Polska podejmuje działania na rzecz rozwoju innowacji. – Planujemy, między innymi, podwojenie do 2020 roku nakładów na badania i rozwój do blisko 2% PKB – podkreślił. – Chcemy też wspierać nowoczesne i zwiększające konkurencyjność towary i usługi oraz tworzyć stabilne miejsca pracy. Wzrost innowacyjności gospodarki wymaga również wsparcia tradycyjnych gałęzi gospodarki nowoczesnymi technologiami – dodał. Zaznaczył również, że Polska wspiera budowę zintegrowanej Europejskiej Przestrzeni Badawczej, jako wspólnoty reagującej na globalne wyzwania oraz wykorzystującej kapitał intelektualny wszystkich państw europejskich.

Zdaniem wiceministra Polska i Niemcy mają duży potencjał do współpracy w zakresie innowacyjności. – Polska wyróżnia się znaczącym potencjałem naukowym, który mógłby skorzystać na niemieckich doświadczeniach w zakresie przedsiębiorczości i komercjalizacji wiedzy – ocenił. – W Polsce, podobnie jak w Niemczech, rozwój tego obszaru będzie w przyszłości, w dużym stopniu zależał od zaangażowania prywatnego kapitału. Niemieckie doświadczenia w tym zakresie stanowią dla nas istotny punkt odniesienia – podkreślił.

Dla rozwoju dwustronnych kontaktów w obszarze technologii duże znaczenie może mieć także współpraca klastrów i podmiotów inwestujących w kapitał wysokiego ryzyka. – Wiąże się z tym współdziałanie polskich i niemieckich ośrodków w ramach projektów unijnych i wielostronnych, jak Horyzont 2020 – wyjaśnił.

 

Źródło: berlin.trade.gov.pl
Fot: berlin.trade.gov.pl

1 Możliwość komentowania Polsko-niemiecka współpraca technologiczna – konferencja została wyłączona 1011 25 czerwca, 2015 News, Wydarzenia 25 czerwca, 2015

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.