Polsko-niemiecka współpraca technologiczna - konferencja

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Polsko-niemiecka współpraca technologiczna – konferencja
Posted by

Polsko-niemiecka współpraca technologiczna – konferencja

Konferencja gospodarcza „Współpraca technologiczna jako motor rozwoju polsko-niemieckich relacji gospodarczych”

W dniu 18 czerwca w Berlinie w Ludwig Erhard Haus odbyła się konferencja gospodarcza „Współpraca technologiczna jako motor rozwoju polsko-niemieckich relacji gospodarczych” organizowana przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie we współpracy z IHK Berlin. Gośćmi specjalnymi konferencji byli Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Arkadiusz Bąk i Parlamentarny Sekretarz Stanu w Federalnym Ministerstwie Gospodarki i Energii Uwe Beckmeyer.

Innowacyjność i umiędzynarodowienie przedsiębiorstw to priorytety zarówno polskiej jak i niemieckiej polityki gospodarczej – powiedział podsekretarz stanu w MG Arkadiusz Bąk w swoim wystąpieniu inaugurującym.

– Naszym wspólnym celem jest utrzymanie konkurencyjności gospodarki i wsparcie procesu reindustrializacji Unii Europejskiej. Europa potrzebuje konkurencyjnego, silnego przemysłu, który powinien opierać się na innowacjach – ocenił wiceminister Bąk. Podkreślił, że osiągnięcie tych celów wymaga lepszej ochrony własności przemysłowej oraz elastycznego prawa pracy.

Podsekretarz stanu w MG zaznaczył, że Polska podejmuje działania na rzecz rozwoju innowacji. – Planujemy, między innymi, podwojenie do 2020 roku nakładów na badania i rozwój do blisko 2% PKB – podkreślił. – Chcemy też wspierać nowoczesne i zwiększające konkurencyjność towary i usługi oraz tworzyć stabilne miejsca pracy. Wzrost innowacyjności gospodarki wymaga również wsparcia tradycyjnych gałęzi gospodarki nowoczesnymi technologiami – dodał. Zaznaczył również, że Polska wspiera budowę zintegrowanej Europejskiej Przestrzeni Badawczej, jako wspólnoty reagującej na globalne wyzwania oraz wykorzystującej kapitał intelektualny wszystkich państw europejskich.

Zdaniem wiceministra Polska i Niemcy mają duży potencjał do współpracy w zakresie innowacyjności. – Polska wyróżnia się znaczącym potencjałem naukowym, który mógłby skorzystać na niemieckich doświadczeniach w zakresie przedsiębiorczości i komercjalizacji wiedzy – ocenił. – W Polsce, podobnie jak w Niemczech, rozwój tego obszaru będzie w przyszłości, w dużym stopniu zależał od zaangażowania prywatnego kapitału. Niemieckie doświadczenia w tym zakresie stanowią dla nas istotny punkt odniesienia – podkreślił.

Dla rozwoju dwustronnych kontaktów w obszarze technologii duże znaczenie może mieć także współpraca klastrów i podmiotów inwestujących w kapitał wysokiego ryzyka. – Wiąże się z tym współdziałanie polskich i niemieckich ośrodków w ramach projektów unijnych i wielostronnych, jak Horyzont 2020 – wyjaśnił.

 

Źródło: berlin.trade.gov.pl
Fot: berlin.trade.gov.pl

1 0 979 25 czerwca, 2015 News, Wydarzenia 25 czerwca, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.