Polsko-niemieckie konsultacje w Berlinie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Polsko-niemieckie konsultacje w Berlinie
Posted by

Polsko-niemieckie konsultacje w Berlinie

Podsekretarz Stanu w MSZ Marek Ziółkowski przeprowadził dzisiaj w Berlinie konsultacje polityczne z przedstawicielami niemieckiego rządu. Dotyczyły one spraw bezpieczeństwa i polityki wschodniej.

Wiceminister rozmawiał z Markusem Edererem – Sekretarzem Stanu w MSZ RFN, Christophem Heusgenem – głównym doradcą kanclerz Merkel ds. polityki zagranicznej, oraz z Gernotem Erlerem – koordynatorem rządu RFN ds. współpracy społecznej z Rosją, Azją Centralną i krajami Partnerstwa Wschodniego i pełnomocnikiem rządu ds. przewodnictwa RFN w OBWE.

Przedmiotem rozmów były aktualne tematy z dziedziny polityki bezpieczeństwa m.in. przygotowania do szczytu NATO i przewodnictwo Niemiec w OBWE. Omówiono także kwestie polityki wschodniej, w tym stosunki z Rosją i sytuację we wschodniej Ukrainie oraz innych krajach Partnerstwa Wschodniego.

W kontekście szczytu NATO w Warszawie przedstawiciele Polski i Niemiec wyrazili gotowość wypracowania rozwiązań wzmacniających zdolności Sojuszu do reagowania na zagrożenia w regionie Europy Wschodniej. Obie strony potwierdziły także wolę aktywnego dialogu w zakresie agendy bilateralnej i międzynarodowej.

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Fot: freeimages.com

5 0 1364 14 stycznia, 2016 News, Polityka 14 stycznia, 2016

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.