Powstanie Warszawskie 1944 - wystawa w Monachium

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Powstanie Warszawskie 1944 – wystawa w Monachium
Posted by

Powstanie Warszawskie 1944 – wystawa w Monachium

Wystawa „Powstanie Warszawskie 1944” w Monachium

 

– Powstanie Warszawskie ma dla Polaków szczególne znaczenie, gdyż stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń najnowszej historii – mówił wiceminister Artur Nowak-Far na otwarciu wystawy „Powstanie Warszawskie 1944” w Centrum Dokumentacji Nazizmu w Monachium.

– Powstanie pozostaje wciąż żywe w świadomości społecznej – dodał wiceminister. Podkreślił ponadto, że „mimo komunistycznych prześladowań i historycznych przekłamań Polacy nie mogli zapomnieć o Powstaniu”. – Mimo całkowitego zniszczenia, Warszawa odrodziła się do życia jak mityczny feniks z wojennych ruin i powojennego zniewolenia. Warszawa zachwyca swoim nowym życiem. Jest jedną z najważniejszych stolic Europy – podsumował wiceminister Nowak-Far.

Konsul Generalny RP w Monachium Andrzej Osiak wyraził przekonanie, że „przez pryzmat Powstania Warszawskiego łatwiej będzie zrozumieć nie tylko historię Warszawy, ale także całej Polski.” Dodał, że „to właśnie nasze pokolenie jest zobowiązane do zachowania i pielęgnowania pamięci o ofiarach i tych Powstańcach, którzy zostali uwięzieni w obozach koncentracyjnych Dachau i Flossenbürg.”

– Jednym z zadań Centrum Dokumentacji Nazizmu Monachium jest transfer wiedzy na temat narodowego socjalizmu oraz pobudzenie zwiedzających do krytycznej refleksji o wykluczeniu społecznym, antysemityzmie, prawicowym radykalizmie i ksenofobii – tłumaczył dyrektor Centrum profesor Winfried Nerdinger. – Wystawa o Powstaniu Warszawskim 1944 pokazuje przekonujący materiał o tym, do czego prowadzi ideologia pogardzająca człowiekiem – dodał dyrektor.

Wystawa zorganizowana z inicjatywy Konsulatu Generalnego RP w Monachium została objęta patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec Joachima Gaucka. Wystawa jest kontynuacją projektu Muzeum Powstania Warszawskiego. Pierwszy pokaz miał miejsce w Berlinie w 2014 r. w ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania. Ekspozycję można obejrzeć w Monachium do 28 lutego 2016 roku.

Źródło: msz.gov.pl
Fot: msz.gov.pl

0 Możliwość komentowania Powstanie Warszawskie 1944 – wystawa w Monachium została wyłączona 1025 29 października, 2015 News, Wydarzenia 29 października, 2015

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.