Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Premier Beata Szydło spotkała się z kanclerz Angelą Merkel
Posted by

Premier Beata Szydło spotkała się z kanclerz Angelą Merkel

Spotkanie premier Beaty Szydło z kanclerz Angelą Merkel podczas wizyty w Polsce

Minister Witold Waszczykowski towarzyszył premier Beacie Szydło w trakcie spotkania z kanclerz Angelą Merkel. Szefowe rządów Polski i Niemiec omówiły najważniejsze kwestie z agendy europejskiej. – Polska i Niemcy to ważni partnerzy. Mamy wiele wspólnych, bilateralnych relacji, zarówno gospodarczych, jak i związanych z bezpieczeństwem – mówiła premier Beata Szydło po spotkaniu.

– Mamy wiele wspólnych tematów, które realizujemy na płaszczyźnie europejskiej. Realizujemy wspólnie również projekty humanitarne. To pokazuje, że Polska i Niemcy to ważne dwa kraje, które ze sobą współpracują. Jesteśmy sąsiadami. Zależy nam na tym, żeby ta partnerska współpraca jeszcze się pogłębiała – podkreśliła premier Szydło.

Wśród omawianych tematów znalazły się m.in. przyszłość Unii Europejskiej, Brexit, migracje oraz klimat i energia. Przedmiotem rozmów były także polityka bezpieczeństwa, w szczególności reforma Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony oraz współpraca w ramach NATO.

Spotkanie premier Beaty Szydło i kanclerz Angeli Merkel potwierdziło dobry stan relacji polsko-niemieckich. Pokazało także, że współpraca między naszymi krajami jest potrzebna do rozwiązania najważniejszych problemów, przed którymi stoi obecnie Unia Europejska. Wizyta kanclerz Merkel była także ważnym uzupełnieniem ubiegłorocznych obchodów 25-lecia podpisania Polsko-Niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Umożliwiła wymianę poglądów na temat stanu realizacji traktatu i form współpracy dwustronnej Polski i Niemiec.

 

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych (msz.gov.pl)
Fot: Radek Pietruszka / PAP, KPRM

2 0 767 13 lutego, 2017 News, Polityka, Wydarzenia 13 lutego, 2017

Dodaj komentarz

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.