Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Nasze społeczności

Reklama

Przelicz waluty

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Premier Beata Szydło spotkała się z kanclerz Angelą Merkel
Posted by

Premier Beata Szydło spotkała się z kanclerz Angelą Merkel

Spotkanie premier Beaty Szydło z kanclerz Angelą Merkel podczas wizyty w Polsce

Minister Witold Waszczykowski towarzyszył premier Beacie Szydło w trakcie spotkania z kanclerz Angelą Merkel. Szefowe rządów Polski i Niemiec omówiły najważniejsze kwestie z agendy europejskiej. – Polska i Niemcy to ważni partnerzy. Mamy wiele wspólnych, bilateralnych relacji, zarówno gospodarczych, jak i związanych z bezpieczeństwem – mówiła premier Beata Szydło po spotkaniu.

– Mamy wiele wspólnych tematów, które realizujemy na płaszczyźnie europejskiej. Realizujemy wspólnie również projekty humanitarne. To pokazuje, że Polska i Niemcy to ważne dwa kraje, które ze sobą współpracują. Jesteśmy sąsiadami. Zależy nam na tym, żeby ta partnerska współpraca jeszcze się pogłębiała – podkreśliła premier Szydło.

Wśród omawianych tematów znalazły się m.in. przyszłość Unii Europejskiej, Brexit, migracje oraz klimat i energia. Przedmiotem rozmów były także polityka bezpieczeństwa, w szczególności reforma Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony oraz współpraca w ramach NATO.

Spotkanie premier Beaty Szydło i kanclerz Angeli Merkel potwierdziło dobry stan relacji polsko-niemieckich. Pokazało także, że współpraca między naszymi krajami jest potrzebna do rozwiązania najważniejszych problemów, przed którymi stoi obecnie Unia Europejska. Wizyta kanclerz Merkel była także ważnym uzupełnieniem ubiegłorocznych obchodów 25-lecia podpisania Polsko-Niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Umożliwiła wymianę poglądów na temat stanu realizacji traktatu i form współpracy dwustronnej Polski i Niemiec.

 

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych (msz.gov.pl)
Fot: Radek Pietruszka / PAP, KPRM

2 0 732 13 lutego, 2017 News, Polityka, Wydarzenia 13 lutego, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.