Promocja polskich naukowców w Niemczech

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Promocja polskich naukowców w Niemczech
Posted by

Promocja polskich naukowców w Niemczech

Instytut Zachodni chce promować dorobek polskich naukowców w Niemczech

Promocja dorobku polskich badaczy pracujących w Niemczech oraz intensyfikacja niemiecko-polskiej współpracy naukowej – to cele projektu „Polscy naukowcy w Niemczech”. Realizowany przez Instytut Zachodni w Poznaniu projekt może poprawić obraz Polaków za Odrą.
Do tej pory nie jest znana liczba pracujących w Niemczech naukowców z polskim obywatelstwem, lub polskimi korzeniami. Wstępne szacunki wskazują, że może to być nawet kilkanaście tysięcy osób. Dzięki projektowi mają szanse poznać się wzajemnie, poznać swój dorobek oraz rozpocząć współpracę naukową z innymi naukowcami w Niemczech lub Polsce.

Dyrektor Instytutu Zachodniego w Poznaniu (IZ) Michał Nowosielski przypomniał, że Niemcy są od lat jednym z największych skupisk polonijnych na świecie. Badacze z Polski są aktywni w tamtejszych ośrodkach naukowych, reprezentując różne dyscypliny wiedzy.

Stworzona w ramach projektu, ponadbranżowa polsko-niemiecka sieć naukowców ma ułatwiać nawiązanie kontaktów, poszukiwanie partnerów do przedsięwzięć naukowych oraz promocję indywidualnego dorobku polskich naukowców z Niemiec. Według Nowosielskiego, projekt może mieć też wpływ na poprawę wizerunku rodaków mieszkających za zachodnią granicą kraju.

„Chcemy pokazać, że Polak w Niemczech to również osoba o wysokim wykształceniu, odnosząca sukcesy w znakomitych niemieckich jednostkach badawczych” – powiedział PAP Nowosielski.

Jak dodał, realizowany przez IZ projekt może przyczynić się również do intensyfikacji współpracy między polskimi i niemieckimi jednostkami naukowymi. W przyszłym roku w Berlinie ma się odbyć spotkanie polskich naukowców pracujących w Niemczech. W wydarzeniu tym mają wziąć też udział przedstawiciele instytucji państwowych i naukowych obu krajów.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

Źróło: PAP – Nauka w Polsce / www.naukawpolsce.pap.pl
fot: freeimages.com

3 Możliwość komentowania Promocja polskich naukowców w Niemczech została wyłączona 1048 26 listopada, 2014 Nauka i Badania, News 26 listopada, 2014

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.